Ansip: hüvitised tuleb üle vaadata

14. mai 2009, 13:17

Peaminister Andrus Ansip ütles tänasel
valitsuse pressikonverentsil, et töötuskindlustuse makse tõstmisega 4% peale
kindlasti ei nõustuta, kui seejuures hüvitisi üle ei vaadata.

Peaministrilt küsiti, et kas ta on põhimõtteliselt nõus numbriga neli, millele Ansip vastas: "Reformierakond ei ole mitte mingil juhul nõus maksu tõstmisega, sellest ei tule nii aru saada."

Ta lisas, et kindlasti ei olda nõus siis, kui kogu hüvitiste osa jääb üle vaatamata. "Me ei ole nõus pistma pead liiva alla ja ütlema, et see 4% aitab meid aegade hämaruseni," sõnas Ansip. Peaministri sõnul ühe muutuja muutmisest lahendust ei tule.

Ansip rõhutas varem välja öeldut, et maksutõus majanduskriisi ajal ei ole mõistlik ja sellest tuleks hoiduda. "Sellel saavad olla ainult halvad tagajärjed. Taolisi otsuseid on tehtud, aga selleks peab olema väga suur häda," selgitas ta.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles, et arutelu töölepingu seaduse ja töötute hüvitiste teemal jätkub täna kell 15 ning praegu on veel vara öelda, mis tulemus võiks sellel olla. "Kahes asjas on valitsusel selge üksmeel: selles, et lepingu põhiosa jõustub 1. juulist ja teiseks selles, et aasta lõpuks peaks töötukassa vabade vahendite maht olema selline, et suurenenud töötusega hakkama saada," lisas ta.

Eilset I kvartali SKP numbrit kommenteerides märkis peaminister, et tegemist polnud üllatusliku tulemusega. "Vaadake Soomet – 11% majanduslangust on märksa valusam kui -15,6% Eestis," kinnitas ta. Meie majandus kukkus buumijärgselt tasemelt, aga Soomel stabiilselt baasilt, mis on märksa valusam, lisas Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2009, 13:38
Otsi:

Ava täpsem otsing