Strandberg: tahame võimukriisi lõppu

18. mai 2009, 17:09

Vähemusvalitus tähendaks roheliste
riigikogu fraktsiooni aseesimehe Marek Strandbergi
sõnul parlamendidiskussioonide tagasitulemist ja riigikogu komisjonide töö
sisuliseks muutumist.

Rohelised teatasid täna, et on nõus toetama IRLi ja Reformierakonna vähemusvalitsust, kui lisaks kärpekavadele käivitatakse koheselt ka meetmed majanduse kasvu tagamiseks. Strandbergi sõnul oleks selle pakkumise vastu võtmisel lisaks valitsuskriisi lahendamisele teinegi positiivne mõju – see tähendaks ka parlamendidiskussioonide tagasitulemist ja riigikogu komisjonide töö sisuliseks muutumist. Vähemalt ideaalis võiks nii olla, kirjutas Strandberg oma ajaveebis.

"Iga otsust tulekski siis selle läbi minekuks tõepoolest arutada riigikogus, see oleks väljapääs tänasest ummikseisust. See on see, mida rohelised tahavad. Mitte võimu, vaid võimukriisi lõppu ja arukat juhtimist ning poliitilist debatti. Selle puudumisel hakkavad inimesed paratamatult tänavatele tulema ja ähvardusi ses osas kostab juba mitmest poliitkaarest," kirjutas Strandberg.

Ta rõhutas, et rohelised ei teinud avaldust selle kohta, nagu tahaksid nad tingimata võimu ligi pääseda ja võimuliidus sotsiaaldemokraate asendada, nagu mitmetest meediakanalitest mulje võib jääda. "Me ei saagi neid asendada... nemad on sotsialistid ja meie rohelised," nentis Strandberg.

"Minu siiras lootus on selles, et see pakkumine ka vastu võetakse, sest nii valitsemise kui juhtimiskriisi süvenemine tooks ühiskonnale vaid halba, ja sedavõrd halba, mida on täna isegi raske ette näha," kirjutas ta oma ajaveebis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. May 2009, 17:10
Otsi:

Ava täpsem otsing