Tallinn eraldas 600& 000 kr kahtlaseks valimisreklaamiks

20. mai 2009, 15:23

Tallinn eraldas reservfondist ligi 600 000
krooni, et maksumaksja raha eest näidata telekanalites europarlamendi valimisele
kutsuvaid reklaame. Sotsid, IRL ja Reformierakond peavad seda Keskerakonna
propagandaks.

Tallinna linnavalitsus otsustas täna eraldada reservfondist 590 657 krooni Euroopa Parlamendi valimistel osalema kutsuvate teleklippide näitamiseks. Linna reservfondist raha eraldamise ja kasutamise korra kohaselt võib linnavalitsuse reservfondist teha eraldisi üleriigilise tähtsusega erakorralisteks kuludeks.

Reformierakonna teatel ei pea nad põhjendatuks linna raha eest valmistatud reklaamklippe, kus linnapea Edgar Savisaar kutsub inimesi osalema Euroopa Parlamendi valimistel. Reformierakonna fraktsiooni juhi Remo Holsmeri sõnul on see selge valimisreklaam, mille maksab kinni maksumaksja. "Savisaar sülitab taaskord avalikule arvamusele. Eelnevatel valimistel on valimisaktiivsuse tõstmiseks kaasatud avaliku elu tegelasi, kuid kindlasti mitte poliitikuid," rääkis ta.

Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske kinnitusel näitab linnavalitsuse samm, et Keskerakonnal on raha otsas. "Kuidas muidu selgitada poole miljoni krooni ulatuses pealinna maksumaksjate raha kulutamist Savisaare valimisklippide tootmiseks," küsis ta.

Juske ütlusel peavad sotsiaaldemokraadid linna reklaame äärmiselt taunimisväärseks käitumiseks. "Kas kujutate ette, et Ivari Padar promoks end eurovalimistel rahandusministeeriumi raha eest või Kristiina Ojuland Riigikogu raha eest? Kuigi pealinna eelarveseis on niigi väga nigel, ei ole Keskerakonna jaoks probleem oma juhi propagandaks linna kaukast tuimalt raha võtta," rääkis Juske.

Maksumaksja raha kasutamist Savisaare reklaamklippideks taunib ka Isamaa ja Res Publica Liidu Tallinna volikogu fraktsioon. Hoolimata sellest, et linnavalitsus on üritanud maskeerida oma ettevõtmist juriidiliselt korrektseks, taandub asi ikkagi Tallinnas ainuvõimu nautiva Keskerakonna ja tema esimehe promole, teatas IRL.

"Savisaare euroklippide puhul on tegu jätkuva K-kohukese sündroomiga," sõnas IRLi fraktsiooni esimees Matti Tarum. "Võib vaid ette kujutada, milliste turundusnippidega üllatavad Savisaar ja Linnar Priimägi tallinlasi nende endi raha eest oktoobrikuiste valimiste eel," lisas ta.

Tarumi hinnangul on kõnealuste euroklippide puhul eriti kahetsusväärne, et olukorras, kus Tallinna toimetulekutoetuste raha on kohe-kohe otsa saamas, ollakse otsemaid valmis suunama enam kui pool miljonit krooni propagandale. "Linnapea reklaamklippideks eraldatud 590 000 krooniga on võimalik tagada paljuräägitud sotsiaalne töökoht täiendavaks üheks kuuks sajale tallinlasele," märkis Tarum. "Laste mänguväljakuid ei jõuta parandada, lasteaiakasvatajad on pandud näljapajukile, aga poliitreklaami jaoks jätkub raha iga kell," märkis ta.

Linnavalitsuse teatel pöördus reklaamide tegemist soovitava kirjaga Tallinna linnapea poole Euroopa Liidu Regioonide Komitee kommunikatsiooni, pressi ja protokolli direktoraadi direktor Laurent Thieule. Klipid lähevad eetrisse Eesti eratelekanalitel 25. maist kuni 6. juunini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 10:42
Otsi:

Ava täpsem otsing