Eestis langes veel kaks inimest seagripi ohvriks

03. juuni 2009, 15:52

Nakkushaiguste labor kinnitas kaks uut uue
seagripi haigusjuhtu, mõlemad said nakkuse USA-reisilt gripi kaasa toonud
inimeselt, teatas tervisekaitseinspektsioon.

Tervisekaitseinspektsiooni nakkushaiguste labor kinnitas täna kaks uue gripi A(H1N1) juhtu. Mõlemad nakatunud puutusid eelmisel nädalal kokku uue gripi kinnituse saanud 29aastase meesterahvaga, kes on tänaseks paranenud.

Nakkuse saanud kolmeaastane laps ja 50aastane naisterahvas on hetkel haiglas jälgimisel, nende tervislik seisund on hea.

Tervisekaitseinspektsiooni peadirektori Tiiu Aro sõnul ei ole uute nakkuste puhul tegemist millegi erakordsega. "Kuigi haiguse tekitaja on uus, on haigus ise oma olemuselt sarnane tavalisele gripile," kommenteeris ta.

"Gripp algab üldjuhul kõrge palavikuga, millega kaasnevad kas köha ja nohu, kurguvalu või liigese- ja lihasvalud. Vastuse küsimusele, millise viiruse poolt põhjustatud gripiga täpselt tegu on, annab ainult laboratoorne uuring," selgitas Aro.

Tervisekaitseinspektsioon soovitab kõigil, kes on olnud kontaktis haigetega või saabunud välisreisilt riikides, kus esineb uue gripiviiruse A(H1N1) riigisisene levik, jälgida järgneva seitsme päeva jooksul oma tervist. Kui peaks tõusma kõrge palavik (38° C ja enam), millega kaasnevad kas köha, nohu või liigese- ja lihasvalud, siis helistage koheselt perearstile, kellele tuleb kindlasti rääkida ka oma viimasest reisist või võimalikust kokkupuutest inimesega, kellel on laboratoorselt kinnitatud uus A(H1N1) gripp.

Maailmas on tänaseks kinnitatud üle 19 000 uue gripi haigusjuhu. Euroopas on uue gripi haigusjuhtudest teada andnud 26 riiki, nende hulgas ka Eesti.

Küsimuste korral võib pöörduda tervisekaitseinspektsiooni gripi infotelefonile numbril 510 2270. Küsimustele vastatakse igal tööpäeval kell 8-17. Väljaspool tööaega ja puhkepäevadel vastab gripiteemalistele küsimustele perearsti nõuandetelefon, mille number on 1220.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2009, 16:26
Otsi:

Ava täpsem otsing