Seagripp jõudis Eestisse

29. mai 2009, 17:27

Nakkushaiguste labor kinnitas täna esimese
gripiviiruse A(H1N1) juhu Eestis, teatas tervisekaitseinspektsioon.

Gripiviirus avastati 29aastasel mehel, kes naasis 27. mail Ameerika Ühendriikidest. Täna, 29. mai hommikul, pöördus patsient haiglasse, kus tal võeti gripi proov, mis esimese laboriuuringu tulemusel osutus positiivseks.

Pärast laborianalüüside selgumist paigutati patsient haiglasse jälgimisele.

Tervisekaitseinspektsioon on teavitanud kõiki gripihaige lähedasi, kelledest osa on praegu haiglas uurimisel. Teised peavad järgneva seitsme päeva jooksul jälgima oma tervist. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb kohe arstiga ühendust võtta.

Tervisekaitseinspektsioon soovitab jätkuvalt kõigil välisreisilt saabujatel, eriti neil, kes on külastanud riike, kus esineb gripiviiruse riigisisene levik, jälgida seitsme päeva jooksul oma tervist. Kui peaks tõusma kõrge palavik (38° C ja enam), millega kaasnevad kas köha, nohu või liigese- ja lihasvalud, helistage kohe perearstile, kellele tuleb kindlasti rääkida ka oma viimasest reisist. Uue gripiviiruse sümptomid ei erine tavagripist. Gripiviiruseid saab eristada ainult laboris.

Tervisekaitseinspektsiooni nakkushaiguste laboris on aprilli lõpust tänaseni uuritud kokku 13 uue gripiviiruse A(H1N1) kahtlusega proovi, neist 12 varasemat proovi on olnud negatiivsed.

Uurimiseks saadetakse proovid haigussümptomitega inimestelt, kelle haigestumistele eelnes kas reis riikidesse, kus on kinnitatud gripiviiruse A(H1N1) uue tüübi haigusjuhud või oli neil kodanikel kokkupuuteid sellistest riikidest pärit inimestega. A gripiviiruse alatüüp määratakse USA nakkushaiguste keskuse (CDC) edastatud laborikiti gripiviiruse A/H1N1 uue tüve alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing