IRLi linnapea kandidaat Tallinnas on Mart Laar

04. september 2009, 15:01

IRLi esinumber kohalikel valimistel
Tallinnas on Mart Laar, kes kandideerib enda sõnul, kuna pole rahul praegu
Tallinnas toimuvaga ja linnavõim vajab vahetust.

„Kõik Tallinnas toimunud positiivsed arengud on kokkuvõttes mattunud korruptsiooniskandaalide, minnalaskmise ja poliitbroilerluse alla. Ma ei taha, et minu kodulinn pretendeeriks Eesti korruptsioonipealinna tiitlile,“ sõnas ta.

Laar pole rahul, et linnas valitseb ehituse alal kaos ja linnaelanike arvamus linnaisadele korda ei lähe, on kirjas IRLi teates. Ta pole rahul, et uhke poliitaparaadi ülalpidamise nimel vähendatakse raha lasteaedadele, huviringidele, spordiklubidele ja puuetega lastele. Tal on häbi kultuuriinimestele antud lubaduste ülbe rikkumise pärast, sest Tallinn peab olema pööratud näoga oma kodanike, mitte aga oma valitsejate poole.

„Kandideerin Tallinna esinumbrina eelseisvatel valimistel ja teen seda täie tõsidusega. See tähendab ka seda, et kui IRL peaks need valimised võitma, lahkun ma riigikogust ja pühendun Tallinnale,“ lausus Laar.

Laari hinnangul on mõistlik, et Isamaa ja Res Publica Liidu Tallinna piirkond toetab üleminekut mittepoliitilistele linnavalitsusele ja linnadirektori koha sisseseadmist.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaat Jüri Pihl tervitab Mart Laari valimist IRLi linnapeakandidaadiks. Jüri Pihli sõnul on rõõmustav, et Laar suutis end IRLi karmis siseheitluses kehtestada. „Eriti teeb rõõmu, et Laar on unustanud apoliitilise linnapea jutu ja leiab, et Tallinna tänaste tõsiste valukohtade lahendamiseks on vaja selge poliitilise seljatagusega linnapead,” märkis Pihl.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. September 2009, 17:51
Otsi:

Ava täpsem otsing