GILD Bankers sulges privaatpanganduse

18. september 2009, 16:27

GILD Bankersi partnerid otsustasid sulgeda
GILDi privaatpanganduse üksuse, mis pakkus kahe tegevusaasta jooksul peamiselt
Eesti ja Leedu varakatele eraisikutele portfellihaldust ja nõustamisteenuseid,
teatas GILD Bankers.

Vaatamata keerulisele tegevuskeskkonnale suutis GILDi privaatpangandus säilitada 2008. aastal ning 2009. aasta esimeses pooles täishalduses kliendiportfellides positiivse tootluse, kuid finantskriisist tingitud negatiivsed turuarengud muutsid raskeks ärisuuna edasise kasvatamise ning uute klientide kaasamise, selgitas GILD.

GILD Bankersi juhtivpartneri Rain Tamme sõnul otsustasid juunis partnerid ärisuuna sulgeda ning nüüdseks on protsess lõpule viidud.

„Finantskriis hakkas meie uusimat ärisuunda mõjutama just siis, kui teenuse täiemahuliseks osutamiseks oli üles ehitatud vajalik infrastruktuur ning professionaalne meeskond. Uute klientide kaasamine muutus keerulisemaks, kuna meie sihtgrupp suunab täna oma vabu vahendeid mujale, näiteks oma ettevõtete kapitali tõstmisse jne. GILDi partnerid tegid strateegilise otsuse privaatpanganduse suuna kokkutõmbamiseks käesoleva aasta alguses," selgitas Tamm.

Tamme sõnul on tänaseks selge, et teenuse kvaliteedi hoidmiseks ja tõstmiseks oleks vaja veel suuremat meeskonda, kuid GILD on otsustanud pühenduda oma kahele väljakujunenud ärisuunale.

GILDi privaatpangandust juhtinud Martin Hendre sõnul on ta väga rahul, et GILDis õnnestus edukalt nõustada mitmeid Baltikumis tegutsevaid investorgruppe nende varade taktikalise paigutuse ja globaalsetel aktsia- ja teistel väärtpaberiturgudel investeerimise osas. "Usun, et eriti 2008. aastal suutsime klientidele pakkuda oodatud lisaväärtust nende varade väärtuse säilitamise ja kriisijärgsete kasvuvõimaluste tagamisel,” ütles Hendre.

Hendre asub tööle Danske Capital Eesti AS-i, kus ta tegeles investeerimisvaldkonna juhtimisega enne GILDiga liitumist 2007. aastal.

GILD jätkab kahel ärisuunal, investeerimispangandus ja alternatiivsete fondide juhtimine, millega on tegeletud juba 1999. aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2009, 14:28
Otsi:

Ava täpsem otsing