FI: Gild vassis Armeenia litsentside osas

Kristi Malmberg 23. detsember 2009, 14:04

Finantsinspektsioon tuvastas, et Gild Arbitrage on eksitanud osakuomanikke ja avalikkust Armeenia väärismetallide kaevandusõiguste omandamise suhtes, kuna omandatud litsentsid andsid esialgu ainult õiguse varude uurimiseks. 

Finantsinspektsiooni järelevalvemenetlus tõi kaasa muudatused GILD Fund Managementi tegevuses, mis peaksid tulevikus tagama osakuomanike huvide igakülgse ja piisava kaitse AS GILD Arbitrage'i riskikapitalifondi valitsemisel, teatas inspektsioon.

Ühtlasi karistas järelevalve fondivalitsejat GILD Fund Managementi fondi investeeringute kohta valeinformatsiooni esitamise ning avalike aruannete mitteõigeaegse esitamise eest väärteo korras rahatrahviga.

"GILD Arbitrage’i riskikapitalifond kohta on jagatud finantsinspektsioonile, avalikkusele ning osakuomanikele suunatud dokumentides eksitavat teavet, samuti on jäetud õigeaegselt avalikustamata kohustuslikud aruanded. Fondivalitseja peab oma tegevuses olema täpne ja üheselt mõistetav," selgitas finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein.

Teabe esitamine osakuomanikele ja avalikkusele GILD Arbitrage`i riskikapitalifondi arvel Armeenia väärismetallide kaevandusõiguste omandamise kohta on osutunud eksitavaks. Finantsinspektsiooni hinnangul andsid omandatud litsentsid esialgu õiguse üksnes varude uurimiseks, eesmärgiga hiljem taotleda endale nende varade suhtes ka kaevandusõigused.

Sellele vaatamata viidati või anti mitmetes osakuomanikele saadetud dokumentides mõista, nagu oleks riskikapitalifond omandanud Armeenias väärismetallide kaevandamise õigused.

Finantsinspektsioon on seisukohal, et GILD Arbitrage`i riskikapitalifondi osakuomanikele teabe esitamisel oleks tulnud üheselt mõistetavalt avada kõnealuste litsentside sisu. Tänaseks on fondivalitseja edastanud investoritele varasemalt avaldatud informatsiooni parandused ja täpsustused.

"GILD Fund Managementi poolt tehtud organisatoorsed muudatused, sealhulgas seniste omanike poolt kontrollist loobumine fondivalitsejas ning muudatused fondivalitseja juhtkonnas peavad suurendama usaldust GILD Arbitrage riskikapitalifondi suhtes, mis on majanduslikult viidud raskesse seisu," märkis finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein.

GILD Fund Managementile finantsinspektsiooni poolt määratud rahatrahvi suuruseks on 250 000 krooni. Finantssektori trahvimäärad on sätestatud sarnaselt üldiste trahvimääradega ehk trahvisumma maksimaalseks piirmääraks on Eesti seaduste järgi ka finantsvaldkonnas 500 000 krooni.

Finantsinspektsioon on jätkuvalt seisukohal, et finantssektori väärtegude puhul oleks mõistlik ja otstarbekas kohaldada oluliselt kõrgemaid trahvimäärasid. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. December 2009, 21:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing