Tõnu Pekk võtab Gildi fondid üle

Kristi Malmberg 23. detsember 2009, 14:26

GILD Arbitrage'i uus fondijuht on Tõnno Vähi asemel Tõnu Pekk, kellest saab ka GILD Fund Managementi enamusosanik.

Enamus fondi meeskonnast, sealhulgas ka Tõnno Vähk, jätkab tööd samas  tiimis. Lisaks viib GILD Bankers läbi grupi restruktureerimise, mille käigus GILD Arbitrage`i fondivalitseja AS GILD Fund Management eraldub GILD Bankersi grupist ja ettevõtte enamusosanikuks saab Tõnu Pekk.

GILD Bankersi juhtivpartneri Rain Tamme sõnul on fondi varade väärtuse taastamiseks vaja kaasata uusi võimekaid partnereid: „Kui olime sügisel saavutanud kokkuleppe fondi tuleviku osas nii laenuandjate kui investoritega ning seeläbi lahendanud kõige kriitilisemad fondi puudutavad küsimused, tuli järgmise sammuna keskenduda fondivalitseja töö ja juhtimise kvaliteedi tõstmisele. Finantsinspektsioon soovitas meil täiendavalt viia ellu muudatusi fondivalitseja juhtimises. Kaalusime antud ettepanekut tõsiselt ja pidasime läbirääkimisi mitmete võimalike koostööpartneritega ning tänaseks oleme saavutanud kokkuleppe Tõnu Pekiga.”

Tõnu Pekk on töötanud finantssektoris erinevatel juhtivatel positsioonidel ligi 15 aastat, sealhulgas on ta tegelenud Euroopa Arengu- ja Rekonstruktsioonipangas (EBRD) Kesk- ja Ida-Euroopa finantsinstitutsioonide finantseerimisega.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. December 2009, 17:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing