Savisaar: riiki mahaparseldav Ansip suutis luua püsiva maksejõuetuse

28. september 2009, 09:09

Keskerakonna, vahetult enne kohalikke
valimisi aktiviseerunud esimees Edgar Savisaar küsib enda ajaveebis, kas käes on
Eesti riigi viimased päevad. Ta arvab, et kasumlike riigifirmade müümine on
kurjast.

"Andrus Ansip on otsustanud müüa Eesti Telekomi. Sabassörkijaks jäänud Mart Laar surub peale Eesti Energia börsile viimist. Parempoolse koalitsiooni käe all on peenraha vastu mängu minemas veel Eesti Post, Eesti Raudtee, Tallinna Sadam ja Tallinna Lennujaam. See nimekiri ei ole lõplik. Müüakse kasumlikke ettevõtteid, mitte kahjumis olevaid firmasid. Maha tahetakse müüa Eesti maa, metsad, maavarad, viimasedki riigifirmad – ühesõnaga kõik, mis meil üldse on," muretseb Savisaar.

Keskpartei juhi arvates näeb Ansip väga selgelt, et Eesti riigil tema juhtimisel pikka pidu ei ole.

"Majandades riiki pankrotihalduri meetoditega on peaminister suutnud luua Eesti riigis püsiva maksejõuetuse olukorra. Ansip on olnud Eestile kõige kahjulikum peaminister, kuid nüüd näib ta olevat võtnud endale ka eesmärgiks olla iseseisva Eesti kõige viimane peaminister. Ta ei astu tagasi, ei lase teistel riiki päästa ega tee ka ise midagi riigi heaks. IRL-il on võimalus lasta ennast Ansipi poolt tanki panna või katsuda olukorrast kuidagi kasu lõigata," kritiseerib Savisaar.

IRLi juht Mart Laar on Savisaare kinnitusel teatanud, et Eesti Energia müük on otsustatud, mitte küll ametlikult, kuid siiski kindel.

"Reformierakonnale selline jutt ei meeldi, sest liiga palju riigivara müügi sõnumeid ühekorraga õõnestab peaminister Andrus Ansipi jalgealust – müügist peab rääkima järk-järgult nii, et rahvas aru ei saaks. Siit ka Laari võimalus ennast pisutki maksma panna. Teiseks põhjuseks, miks Laar Eesti Energia mahaparseldamisega hoopleb, on soov revanšiks Reformierakonna vastu. Laar on olnud tõrjutud seisus, tema egole on tehtud liiga ning tema soovidele vastavat positsiooni ei ole Reformierakond Laarile andnud. Nüüd on Laari kord tulla ja lüüa Eesti Energia müügiga kõikuma seegi väike usaldus Ansipi vastu, mis võib Eestis veel alles olla. Kas Laar sellest võidab, ei tea, kuid talle piisab ka sellest, kui saab Reformierakonda sellisel stiilsel moel kahjustada," arutleb opositsiooni erakonna juht.

Savisaar ütleb, et valitsuskoalitsiooni käitumist analüüsides tekib tal tunne, et Eesti riiki pikalt enam ei jagu.

"Kui lõpeb Eesti riigi vara ja saabub täielik pankrot, siis ilmselt ei leidu ka kedagi, kes Eesti riigi juriidilist kesta heast tahtest ja puhtsüdamlikust halastusest üleval peaks. Eesti kest ja sisu lähevad jagamisele huvitatud võõrriikide vahel. Võib olla on keegi Eesti kaubamärgist huvitatud ja väliselt võib jääda mulje, et riik jätkab. Tegelikult jääb vaid fassaad, mis samuti on ju müüdud," kirjutab parteijuht.

Ta ei jäta ka arvamusavalduse lõpus peaministrit sarjamata.

"Pankrotihalduri kogemuse ja teadmistega Ansip saab ülihästi aru, kuhu ta Eesti tüürib. Laar ei pruugi mittemajandusinimesena veel päris täpselt tabada, millisesse mängu ta on tõmmatud ja mida oma väljaütlemistega võib põhjustada. Ansip oma pahatahtlikkuses ja Laar enesekeskses ignorantsuses võivad aga koostoimes käivitada ahelreaktsiooni, mida ei saa peatada enam keegi. Ka nemad ise mitte, kui nad seda ka sooviksid," ennustab Savisaar kaost.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2009, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing