Laar: Savisaar peab oma keedetud suppi nüüd ise sööma

Katariina Krjutshkova 20. oktoober 2009, 00:00

"Savisaar peab seda suppi, mida ta kokku on keeranud, nüüd ise sööma," ütles IRLi esimees Laar. Enda sõnul tundis ta mõnevõrra ka kergendust, et Keskerakond Tallinna linnavalitsuses jätkab.

Ka riigikogu reformierakondlasest liikme Taavi Rõivase sõnul on mitmete valimislubaduste täitmine Keskerakonnal raskendatud.

"Peavad nad ju Tallinna sellest raskest seisust välja tooma. 2007. aastal oli juba eelarves kulutusi rohkem kui laekumisi, seega ei saa praegust halba linnaeelarvet kirjutada majanduskriisi arvele," märkis ta.

See paneb tema sõnul keskpartei lubaduste täideviimise löögi alla. "Järgmisel aastal kavatsetakse juba väga tundlikest kohtadest kärpeid teha," kinnitas 2747 häält kogunud Rõivas.

Peaminister Andrus Ansip kommenteeris keskpartei võitu pealinnas, et Tallinna meelsus lihtsalt on selline. "Inimene valis Keskerakonna, sest jäi uskuma valedele rajatud tingimusi. Neid hirmutati pensionide kärbetega," lausus ta. "Rahva otsust tuleb aktsepteerida ja see näitab, et Eestis on poliitiline stabiilsus," lisas Ansip.

Riigikogu keskerakondlasest aseesimees Jüri Ratas ei vastanud eile otsesõnu küsimusele, kas Ansip peaks tagasi astuma. "Kahtlemata oli see peaministrile tõsine signaal," lausus ta. Ratas rõhutas, et ainuüksi keskpartei esimees sai Tallinnas rohkem hääli kui Reformierakonna ja IRLi kandidaadid.

IRLi peasekretär Margus Tsahkna ei arva, et riigis valitsev koalitsioon peaks tagasi astuma. "Kui me vaatame häälte andnute arvu ja seda, kus nad hääletasid üle Eesti, siis ma arvan, et praegune koalitsioon on valitsuse tasemel väga hästi hakkama saanud," lisas ta.

Keskerakond võitis valimised, aga IRLi ja Reformierakonna tulemused olid praktiliselt võrdsed, märkis IRLi peasekretär.

Edgar Savisaare sõnul on nende suurim eesmärk tööpuuduse vähendamine. "Peame aitama inimesi, kelle on jätnud valitsus majanduskriisi kätte üksipäini ja abita, meil on suur vastutus," sõnas Savisaar. Keskerakond on viimase aasta jooksul loonud sadu uusi töökohti ja neid luuakse juurde, lisas ta.

Savisaar ei öelnud eile otsesõnu, et teeb pealinnas koos valitsemiseks ettepaneku sotsidele. Samas märkis ta, et on sotse juhtiva Jüri Pihliga telefonitsi rääkinud ning kohtub temaga peagi.

Ma ei tea veel, kas meid kutsutakse koalitsiooniläbirääkimistele, kuna Keskerakonnal on absoluutne enamus linnajuhtimiseks olemas, kommenteeris Pihl. "Mingit ettepanekut pole Keskerakonnalt koostööks veel tulnud," lisas ta.

Valimised oleksid võinud Tallinna juhtimisele uusi tuuli tuua - iga vana, mis pikalt paigale jääb, kipub stagneeruma, märkis Viru Keskuse juht Ants Vasar.

"See oli ette teada tõsiasi, et Keskerakond ja Edgar Savisaar saavutavad valimisvõidu, küsimus oli ainult selles, milliste numbritega," sõnas Vasar. "Huvitav on ikka siis, kui on võrdsed vastased ja mängus on kõikvõimalikud variandid. Kui selgelt üks on üle, siis kaob huvi ära," lisas ta.

Vasar tõdes, et antud olukorras oleksid valimised siiski võinud uusi tuuli tuua ning tegusamalt toimetava linnavalitsuse. "Iga vana, mis pikalt paigale jääb, kipub stagneeruma," lisas ta.

Ta märkis, et kindlasti on uutel inimestel uued ideed, kuid seda on raske öelda, kas need paremad on.

Saaremaal Kaarma vallas tegutseva kummidetaile tootva ettevõtte Merinvest suuromanik ja juht, Rootsis elanud ja õppinud Enn Meri möönis, et eestlased ei otsustanud Tallinna saatust.

"Eesti pealinna saatuse otsustasid välismaalased," ütles ta.

Meri rääkis, et kui vaadata kogu Savisaare kampaaniat - lindilõikamisi, valimiste eel valminud ehitisi, kartuli- ja puudehunnikuid - siis kõik see jättis loomulikult väga jõuka mulje.

"Tallinna linna majandamine on pilvedes! Töökohti luuakse, kuid kas inimesed mõtlevad sellele, kes neile maksab? Munitsipaalpolitseis on tööl 240 inimest, ka nemad saavad palka, ja mitte väikest," ütles Meri ja lisas, et seda loetelu võiks jätkata."Savisaar teeb, aga kes ja millal maksab."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing