Ligi: loobume kodulaenu intresside maksuvabastusest

Indrek Kald 11. november 2009, 14:27

Eesti võiks loobuda eluasemelaenu intresside maksusoodustusest, ütles rahandusminister Jürgen Ligi Riigikogu infotunnis.

See oli meie kinnisvarabuumi üks põhilisi psühholoogilisi mootoreid, märkis Ligi. Samuti peaksime tulumaksuseaduses fikseerima kinnisvara müügi maksustamise, et vältida spekulatsioone, lisas ta.

Rahandusministri sõnul ei planeeri valitsus uusi makse ning kui vähegi võimalik, siis ei tule ka maksutõuse. Rahvusvahelise Valuutafondi soovitustest kõneldes ütles ta, et nendes oli esimesel kohal maksusoodustuste arvu vähendamine.

Riigikogu liikmete Kadri Simsoni ja Eiki Nestori küsimustele vastates ütles Ligi, et et 2010. aasta eelarve jaoks on vaja tugevusvaru, kuna Eesti on praegu üsna kolmeprotsendilise defitsiidi piiri peal. Ta rõhutas, et seda tugevusvaru on vaja seda enam, et Euroopa Komisjon on meie prognoosi järgmiseks aastaks kirjutanud 3,2 %, mis on napilt lubatust üle.

"See ei tähenda tingimata kärpeid järgmise aasta eelarves, küll aga peaks eelarve tõestama, et me oleme jätkusuutlikud, et me teeme reforme," ütles Ligi Riigikogus esinedes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. November 2009, 17:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing