IMF võib külmutada abilaenu Ukrainale

Sirje Rank 20. november 2009, 15:29

Ukraina võib ilma jääda IMFi abilaenu järjekordsest väljamaksest, ütles eile Ukraina aserahandusminister Oleksander Savtšenko.

Riik ootab IMFilt neljandat laenumakset summas 3,4 miljardit dollarit. IMF on öelnud, et ei maksa raha välja enne, kui Ukraina poliitikud on jõudnud eelarvekulutuste kärpimise osas üksmeelele, vahendas agentuur Bloomberg.

„IMFi neljanda laenuosa kättesaamine on väga problemaatiline, kuna see sõltub poliitikast, mitte majanduse olukorrast,“ ütles Savtšenko. „See tähendab eelkõige seda, et Ukrainal ei jätku vahendeid tänavuse riigieelarve defitsiidi katteks.“

Savtšenko ütles, et nõustub IMFi hinnanguga, et Ukraina 2009. aasta riigieelarve defitsiit võib paisuda 13-14%le SKPst, kui sisse arvestada ka energiakompanii NAK Naftogaz Ukrainõ võlad ja pankade rekapitaliseerimise kulud.

IMFi raha viibimise põhjuseks on presidendi hiljuti allkirjastatud otsus, millega riigisektori teenistujate palgad ja pensionid tõuseksid 20%. Nii suureks tõusuks ei ole Ukrainal raha ja seda on teravalt kritiseerinud Ukraina peaminister.

Ukraina on tänaseks IMFi abilaenust ära kasutanud 10,6 miljardit dollarit. Kokku on läinud aastal kinnitatud abipaketi suurus 16,4 miljardit dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. November 2009, 15:29
Otsi:

Ava täpsem otsing