Obama palub ameeriklastel kannatlik olla

Sirje Rank 21. november 2009, 14:13

USA president Barack Obama, kelle populaarsusnäitajad on kõrge tööpuuduse tõttu tõsiselt kukkunud, kutsus täna ameeriklasi üles kannatlikud olema ja majanduse toibumisele aega andma.

Ühtlasi kinnitas Obama, et äsja lõppenud Aasia-visiit oli äärmiselt oluline USA ekspordi jaoks, mitte aga naasmine tühjade pihkudega, nagu väidavad kriitikud.

„Isegi kui see ei sünni kohe, võin ma teile lubada järgmist: me liigume õiges suunas ning astutud sammudest on abi,“ ütles Obama oma iganädalases pöördumises riigi kodanike poole, kelle seas võtab järjest enam maad kannatamatus.

Riigis 10,2 protsendile tõusnud tööpuudus on Obama populaarsusnäitajad viinud esimest korda alla 50% piiri. Presidendi tegevusega on reedel avalikustatud küsitluste järgi rahul vaid 49% vastanuist.

Obamalt oli see esimene kommentaar majanduse olukorra kohta pärast Aasia visiidilt naasmist, kus tal ei õnnestunud kriitikute sõnul saavutada mingeid järeleandmisi ei kaubanduse ega Hiina valuutapoliitika osas.

USA majandus jõudis kolmandas kvartalis langusest välja, kuid uute töökohtade loomiseks on kasvu tempo alles liiga nõrk. 3. detsembril korraldab Obama Valges majas nn töökohtade foorumi, kuhu kogunevad äri- ja ametiühingute liidrid ning majanduseksperdid arutavad, kuidas ergutada riigis töökohtade loomist. Kuidas lihtsustada väikefirmade jaoks laenuraha kättesaadavust ning luua töökohti majanduse nn rohelises sektoris.

Uut abipaketti - lisaks juba heaks kiidetud 787 miljardi dollari suurusele ergutusele - majanduse stimuleerimiseks arutama ei hakata. Septembris lõppenud eelarveaastal kasvas USA föderaaleelarve defitsiit 1,4 triljonile dollarile.

Oktoobris sai USAs töötu abiraha 15,7 miljonit ameeriklast.

  

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    23. November 2009, 16:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing