Nõrk kroon tõi Rootsi turismibuumi

Sirje Rank 03. detsember 2009, 10:53

Tänavu saab Rootsi riik turismist rohkem valuutat kui sõidu- ja veoautode müügist – Rootsi krooni nõrkus ja odavad lennuühendused on turismile sisse saanud rekordilise hoo.

„Kehvadel aegadel ei reisi inimesed enam nii kaugele. Seda nägime juba läinud suvel, et turism naaberriikides kasvas jõudsalt,“ ütles Rootsi majanduslehele Dagens Industri Rootsi arenguagentuuri turismianalüütik Peter Terpstra. Ja et kroon on nõrk, on ka paljud rootslased ise välismaareisi asemel kodus puhanud.

Ent on ka positiivsemaid põhjuseid kui krooni nõrkus. „Rootsi kohalejõudmine on muutnud odavamaks ja hõlpsamaks tänu odavlennufirmadele,“ ütles Terpstra.

Samuti on Rootsi Visit Swedeni agentuur teinud sihtturgudel aktiivselt reklaami – Taanist saabunud turistide ööbimised kasvasid suvel 50%. Ka itaallasi on oluliselt rohkem. Lisaks on norralased, taanlased ja soomlased käinud Rootsis agaralt odavat alkoholi ja muud kaupa kokku ostmas - ka nn piiriülese kaubanduse tulud arvatakse turismitulude hulka.

Tegemist on olulise majandusharuga. Turismi alal oli Rootsi mullu hõivatud 160 000 inimest. Tänavune aasta võib tulla tulude poolest rekordaasta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2009, 10:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing