Silutud eelarve homme lõpphääletusele

Anne Oja 07. detsember 2009, 15:16

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas eraldada lisaraha päästjatele, põllumeestele ja kultuurile ning panna tuleva aasta eelarve kolmapäeval lõpphääletusele.

Rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas hindas täna toimunud arutelu konstruktiivseks ja asjalikuks, edastas riigikogu. Lisaks rahanduskomisjoni enda tehtud muudatusettepanekutele leidsid toetust ka rida opositsioonierakondade esitatud ettepanekuid.

„Rahanduskomisjon otsustas täiendavalt eraldada päästetöötajatele palkadeks 15 miljonit krooni – nii et kedagi ei pea koondama rahapuuduse tõttu,“ ütles Rõivas.

Komisjon toetas ka ettepanekuid põllumajanduse otsetoetuste suurendamiseks 20 miljoni krooni võrra. Kohalikud omavalitsused saavad täiendavalt 40 miljonit krooni, millele lisandub käesolevast aastast ülekantavad 50 miljonit krooni – seega kokku 90 miljonit krooni. Teravilja sekkumiskokkuostuks eraldati 175,4 miljonit krooni. Erinevad kultuuriprojektid saavad 19 miljonit krooni, mille hulgas on ka Eesti Olümpiakomiteele eraldatud toetus. Kodanikualgatuse projektid saavad 20 miljonit krooni. Tuleva aasta eelarvepositsiooni parandati kokku ligi 410 miljoni krooni võrra.

Rahanduskomisjon tegi täiskogule ettepaneku lõpetada tuleva aasta riigieelarve kolmas lugemine kolmapäevasel istungil ja panna see lõpphääletusele.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    08. December 2009, 17:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing