Novartise leukeemiaravimist Tasigna võib saada müügihitt

Tõnis Oja 08. detsember 2009, 19:28

Novartise kaks aastat müügil olnud leukeemiaravimist Tasigna võib saada miljardidollari käibega toode, sest uuringud näitavad, et see ravib paremini värskelt diagnoositud leukeemiat, kui Gleevec, vahendab Bloomberg.

Kahe ravimi kogumüük peaks ületama viit miljardit dollarit, lausus uudisteagentuurile Šveitsi ravimifirma onkoloogiaüksuse juht David Epstein. Gleevec, mida müüakse ka nimetusega Glivec on juba Novartise käibe poolest teine ravim, mida 2008. aastal müüdi 3,67 miljardi dollari eest.

Ameerika Hematoloogiaseltsi täna avaldatud uuring näitas, et Tasigna vähendas kroonilisest müeloidsest leukeemiast tingitud proteiinide taset kaks korda enamal patsiendil, kui tegi seda Gleevec. Novartis kavatseb analüüsi tulemusi kasutada loa saamiseks Tasigna kasutamise laiendamisel. Ravimi selle aasta kolme kuu käive oli 144 miljonit dollarit.

„Ma arvan, et Tasignast saab ajapikku meie tipptoode, arvestades nii selle uuringu tulemusi kui ka käimasolevaid kliinilisi katseid,“ lausus Epstein. „Olemasolevaid andmeid arvestades peaks tootest tulema müügihitt,“ lisas ta.

Epstein lisas, et ta on väga pettunud, kui ravimi selle aasta käive tuleb 300 kuni 400 dollari vahemiku alumisse ossa.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2009, 19:28
Otsi:

Ava täpsem otsing