Väinu Rozental • 22. mai 2010 kell 7:44

Refonda maksnud üle miljoni krooni preemiat vanametalli eest

Eesti ühe juhtiva metallikokkuostja, BLRT gruppi kuuluva OÜ Refonda kevadises kokkuostukampaanias on metalli toojad teeninud lisaks hinnakirjajärgsele hinnale üle miljoni krooni lisatasu, teatas ettevõte.

Aprilli teisel poolel alanud kampaania käigus saab vanametalli kokkuostupunkti tooja olenevalt kogusest lisaks hinnakirjajärgsele hinnale 200-500 krooni preemiaraha ühe toodud tonni kohta. Pool preemiarahast on makstud eraisikutele ja pool ettevõtetele.

Kampaania ajal on Refondasse metalli toodud ligi kolmandiku võrra enam kui tavaliselt.

Musta metalli ühe tonni tavahind kokkuostus on olnud kuni 3700 krooni, värvilistel metallidel aga on hind ulatunud kuni 80 000 kroonini. Kogutud metall läheb sajaprotsendiliselt ekspordiks.

Refonda juhatuse liige Viktor Sagal ütles, et Refonda peab väga oluliseks inimeste teavitamist, et kasutult seisvate metallesemete toomine metallikokkuostu on kõige keskkonnasõbralikum ja ühtlasi ka tulusam viis metallist vabanemiseks.

“Meile tuuakse kõike, alates N Liidu riigitegelaste bareljeefidest, vanade autode, külmkappide ning kasutult vedelevate vanade põllumajandusriistadeni,“ ütles Refonda juhatuse liige Viktor Sagal. Kampaania eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust. Väga paljud lihtsalt ei tea, et vanametalli on võimalik päris korraliku raha eest kokkuostu viia.“

 

Hetkel kuum