Kadri Paas • 13. juuni 2010 kell 10:54

BMW ja Saab ehitavad tilgakujulise auto

BMW ja Saab peavad läbirääkimisi, et ehitada väikeauto, mis meenutaks disainilt üht vana Saabi 1949-1956aastatel tootmises olnud mudelit, kirjutab Dagens Industri.

Kuigi läbirääkimised kahe autotootja vahel alles käivad ning kokkuleppe võidakse jõuda alles kahe kuu pärast, võib juhtuda, et BMW pakub Saabile uue väikeauto loomiseks "baierlase" tuntuima pisiauto Mini keret, mootorit ja käigukasti.

Auto peaks Bloombergi allikate väitel meenutama Saab 92, mis oli tootmises 1949-1956. Lihtsalt öeldes, kahe autoehitaja koostöös valmiv auto kerekuju peaks meenutama veetilka.

Veebruaris Hollandi autotootja Spyker Cars NV omaks saanud Saab on viimastel kuudel tegelenud tootmise taaskäivitamisega ja General Motorsiga sidemete ülesütlemisega.

Spykeri juht Victor Müller ei soovinud BMWga koostööd kommenteerida, öeldes vaid, et tehakse kõik endast olenev, et kulusid tehnoloogiate jagamise abil vähendada.

Dagens Industri kirjutab, et lisaks Mini põhjale tilgakujulise auto ehitamise kavatseb BMW kui üks maailma tuntumaid diiselmootorite tootjajaid hakata Saabile ka selle tulevase linnamaasturi 9-4X-le mootoreid tarnima. 

Hetkel kuum