Anne Oja • 27. juuni 2010 kell 9:16

Valgevene müüb 62 000 nurjatut kobrast Baltimaadesse

Valgevene valitsus lahendab uut probleemi, milleks on viimase viie aasta jooksul plahvatuslikult siginud ja maastikku omatahtsi kujundama hakanud koprad. Keskkonnaministeerium tahab kobraste naha ja liha Baltimaades rahaks teha.

Valminud on kobraste ratsionaalse kasutamise kava ja see on saadetud juba valitsusse heakskiitmiseks, vahendas uudisteportaal charter97.org.

Keskkonnaministeerium analüüsis jõekobraste kasutamise olukorda vabariigis ja saatis valitsusele koos uue kavaga ka oma ettepanekud. Kui 1995. aastal loendati Valgevenes 18 580 kobrast, siis nüüd on neid 62 300, mis ületab optimaalset kobraste arvu 2,6-kordselt.

Et nüüd olukorda vähegi kontrolli alla saada, tuleks kobraste arvu vähendada 32 000 võrra, kuid igal aastal antakse välja vaid 5000 kopra küttimise luba.

Koprad on muutunud keskkonnale reaalseks ohuks, põhjustades üleujutusi ja kahjustades nii põllu- kui ka metsamajandust, tekitades ootamatuid olukordi maanteedel ning mujal, lisas ministeerium.

Seejuures loodab rahahädas vaevlev Valgevene kobraste naha, sabad, rasva ja liha välismaale maha müüa. Keskkonnaministeeriumi andmetel loetakse kopraliha dieettoiduks ja see on väga populaarne söögipoolis Balti riikides.

Hetkel kuum