Katre Pilvinski • 10. juuli 2010 kell 9:52

Neivelti investeerimisfirma Trust In jõudis kasumisse

Indrek Neivelti firma Trust In on suutnud eelmisel aastal teenida ligi 64 miljonit krooni kasumit, aasta varem tuli 149 mln kahju.

2009. aasta lõppes ettevõttele kasumiga summas 63,8 mln krooni, selgub Trust In eelmise aasta majandusaruandest. Aasta varem sai Neivelti investeerimisfirma 149 mln krooni kahju.

Arvestades olukorda maailma finantsturgudel ja ettevõtte profiili ei ole selles tulemuses midagi erakorralist. Nimelt ülemaailmse kriisi puhkedes

oli üle poole firma aktivatest investeeritud finantssektorisse ja seetõttu olid aktsiad aasta alguses alla hinnatud. Positiivseks tuleb lugeda, et ettevõtte passivate struktuur on olnud väga konservatiivne, kirjutas Neivelt aruandes.

Arvan, et turud olid 2008.aasta lõpus paljuski ülereageerinud ning aktsiate hinnad ei vastanud pikaajalisele väärtusele, sest enamus portfellis olevaid börsil noteeritud firmasid kauplesid 25-35 protsenti raamatupidamisväärtusest. Seetõttu on 2009. aasta tulemus lihtsalt hindade korrektsioon. Ettevõte on jätkusuutlik ning likviidne ja jätkab tegutsemist, lisas ettevõtja.

OÜ Trust IN tekkis AS Veepööris ümberkujundamisel osaühinguks 1998. aastal. Ettevõtte põhitegevuseks on investeerimistegevus omavahendite arvelt.

Hetkel kuum