Jaana Pikalev • 13. juuli 2010 kell 12:06

Pangaliit: Eesti pangad on euro tulekuks valmis

Tänane ametlik otsus Eesti eurole üleminekust tähendab, et lähikuudel toimuvad pankades viimased ettevalmistused eurole üleminekuks.

„Tänase otsusega pääsevad kõik eurole ülemineku tegevused paisu tagant valla. Tehnilise valmisoleku on pangad suuresti juba saavutanud, kuna ühisrahale ülemineku tõenäosus on viimase poole aasta jooksul üha kasvanud,“ ütles Pangaliidu juhatuse esimees Riho Unt. 

Unt lisas, et klientidele muudab eurole ülemineku lihtsamaks asjaolu, et kehtivaid pangalepinguid ei pea muutma, sest pank arvestab kliendi kontoseisud, laenud ja kõik muud teenused teenustasuta automaatselt eurodesse. Kaasaegseid pangateenuseid kasutavad inimesed, kes hoiavad raha arvelduskontol ning tasuvad ostude eest pangakaardiga, ei pea aga eurole üleminekul märkimisväärseid ettevalmistusi tegema.

Alates 1. detsembrist kuni 30. juunini 2011 saab igas sularaha teenuseid osutavates pangakontoris kroone eurodeks vahetada teenustasuta täna Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu poolt kinnitatud kursiga 1 EUR = 15,6466 EEK. 2011. aasta lõpuni saab samadel tingimustel kroone eurodeks vahetada piiratud kontorivõrgus. Eesti Pank vahetab kroone eurodeks tähtajatult ja tasuta.

Alates 1. jaanuarist muutuvad kaardimaksed europõhiseks ja sularahaautomaadid hakkavad väljastama eurosid. Jaanuari kahel esimesel nädalal saab Eestis maksta nii eurodes kui ka kroonides, vahetusraha antakse reeglina eurodes.

Hetkel kuum