Katre Pilvinski • 26. juuli 2010 kell 14:52

Evli: mitteametlikult varahaldusel siiski väike kasum

Me eraldi ametlikult ei raporteeri ärisuundade kaupa oma tulemusi, kuid mitteametlikult võin öelda, et võrreldava varahalduse äri tulemus mullu oli positiivne, märkis Evli Securitese juht Andres Trink.

Ta kinnitas, et Evli Securitiesi varahalduse äri jäi mullu väiksesse kasumisse. Majandusaasta aruande järgi teenis Evli Securities AS mullu 20,6 miljoni kroonise kahjumi, kuid see tulemus hõlmab Trinki sõnul ka teisi ettevõtte ärivaldkondi.

"Me eraldi ametlikult ei raporteeri ärisuundade kaupa oma tulemusi. Saan mitteametlikult niipalju öelda, et võrreldava varahalduse äri tulemus mullu oli positiivne, meie varahalduse äri oli väikses kasumis," märkis ta. Ametlikku numbrit avaldada ei ole võimalik, lisas ta.

”Kindlasti ei olnud eelmise aasta tulemus absoluutses mõttes rahuldav, aga arvestades, mis üldse viimasel kahel aastal toimus varahalduse äris tervikuna, siis suhtelises plaanis võib tulemusega rahule jääda. Kuid absoluutses mõttes ei olnud see kindlasti hea aasta,“ nentis Trink.

Tema sõnul on kogu ettevõtte tulemus olnud esimesel poolaastal selgelt positiivne ehk siis mitte ainult varahalduse äri. "Objektiivses mõttes on selle aasta tulemused kindlasti palju paremad. Selle taga on ka mitmed muutused, mis sai 2009. aastal Evlis läbi viidud, eelkõige kulude vähendamise ja ettevõtte ümberkorralduste poole peal. Ning selle aasta tulemust ootame oluliselt paremat kui eelmise aasta oma tervikuna, eriti varahalduses," rääkis ta.

"Samas on selge, et finantsurud on volatiilsed ja kindlasti see suurendab teatud määramatust ka varahalduse valdkonnas. Aga esimesel poolaastal julgeks olla pigem optimistlik jah," lisas Trink.

Selle aasta tegevusi kommenteerides sõnas ta, et investorite vajaduste paremaks rahuldamiseks käib uute toodete otsing.

Hetkel kuum