Sirje Rank • 19. oktoober 2010 kell 11:58

Kreekal vaja lisakärpeid – defitsiit suurem

Kreekal tuleb tuleva aasta eelarves teha tõenäoliselt lisakärpeid, kui Euroopa Liit hindab ümber Kreeka viimaste aastate defitsiidinumbrid, ütles rahandusvolinik Olli Rehn.

Algselt hindas Euroopa Komisjon Kreeka eelmise aasta eelarve defitsiidi suuruseks 13,6%, mis jäi alla vaid Iirimaale, vahendas agentuur Bloomberg. Eile kirjutas Kreeka ajaleht Naftemporiki allikaid avalikustamata, et revideeritud andmeil oli Kreeka eelarve defitsiit mullu 15,5% SKPst. Uues numbris on arvesse võetud ka riigifirmade kahjumid, valitsuse võlakirjadega seotud valuuta-swap’id ning algselt näidatust väiksemad ülejäägid riiklikes kindlustusfondides, kirjutas leht.

Olli Rehn möönis eile, et Euroopa statistikaamet Eurostat on leidnud Kreeka numbreid kontrollides artikleid, mis on tulnud ümber klassifitseerida ning mille tulemusel muutuvad defitsiidi ja riigivõla numbrid. Revideeritud numbrid ajavahemiku 2006–2009 kohta esitab Eurostat sel reedel.

„2011. aastaks eelarves seatud eesmärgid jäävad paika. Nii võivad vajalikuks osutuda täiendavad defitsiidi vähendamise meetmed, et eesmärkidest kinni pidada,“ ütles Rehn.

Hetkel kuum