Väinu Rozental • 13. november 2010 kell 8:04

Ruhnus käivitati prügipress

Suvel Ruhnus koos jäätmejaama hoone ehitusega üles seatud prügipress alustas saarel tööd ja võimaldab kokku hoida prügi mandrile toimetamisega kaasnevaid transpordikulusid.

“Paberi ja papi kogumine võttis tükk aega, enne kui ühe pressitäie kokku saime ja kilet ei ole veel suutnud lõpuni pressida, kuna ei ole piisavat kogust kogunenud,” ütles Ruhnu vallavanem Aare Sünter ajalehele Meie Maa.

“Ei ole täpselt mõõtnud, kuid tundub, et pressiga saab koguseid mahuliselt vähendada julgelt üle kümne korra, kui mitte mitukümmend korda ja kokkupressituna on prügi saarelt ära toimetamisel transpordi pealt kindel kokkuhoid,” lausus vallavanem.

Prügipress soetati Ruhnu jäätmejaama rajamise projekti raames, mis sai rahastuse keskkonnainvesteeringute keskuselt, koos valla omaosalusega läks projekt maksma veidi üle kahe miljoni krooni. Projekt sisaldas jäätmejaama rajamist koos vajaliku tehnikaga ning esmaseks sorteerimiseks väiksemate jäätmekonteinerite soetamist ja paigaldamist saare erinevatesse kohtadesse.

Hetkel kuum