Alyona Stadnik • 30. detsember 2010 kell 11:09

Euro toob pankadele erakorralise töökorralduse

Nii Swedbankis kui ka SEBs on nädalavahetusel tööl suur arv inimesi, kes aitavad eurole sujuvalt üle minna.

"Meil on tohutult hulk IT-inimesi, juhtkond, kommunikatsiooniinimesed, põhimõtteliselt kõik on tööl," lausus Swedbanki kommunikatsioonijuht Mart Siilivask.

Homme hakkab põhitöö peale, öösel ollakse tööl ning ka nädalavahetusel, märkis ta. "Ettevalmistused on tehtud ning järjest hakkavad asjad juhtuma, hakatakse automaate täitma juba tänasest ning põhimöll hakkab homme juba pihta," kommenteeris Siilivask.

SEB avab koduleheküljel detailse blogi, kust saab lugeda euro ülemineku kohta. "Mis kell midagi kinni läks ja mis kell avati, mida otsustati jne ning millised on tõrked," selgitas panga kommunikatsioonijuht Silver Vohu.

Nii Swedbankil kui ka SEB-l on laupäeval ja pühapäeval kontorid lahti. "See on selline psühholoogiline, et pangad on avatud, kui on vajadus minna," kommenteeris Vohu.

SEBs on tööl 45 inimest euroööl, umbes 125 inimest lisaks hommikul ja kuna enamus kontoreid on 1. jaanuaril lahti, siis on suurem osa kontorite töötajad ka nädalavahetusel tööl.

"Ülemineku osas on ajaplaanid paigas, on tehtud kaks suurt testi ja rida väiksemaid ka. Probleemkohad, mis testi ajal tekkisid, on ka ära parandatud," nentis Vohu.

Mõlemad suurpangad loodavad, et euro tulekuga läheb kõik nii nagu on planeeritud.

Hetkel kuum