Indrek Kald • 29. detsember 2010 kell 4:58

31. detsembril saab raha vaid Nordea ja Sampo automaatidest

Erinevalt teistest suurpankadest, kellel on sularahaautomaadid 30. detsembri õhtust 1. jaanuari varahommikuni suletud, väljastavad Nordea ja Sampo ühised automaadid kroone pea viimase hetkeni.

Nordea automaadid väljastavad 31. detsembril kroone kella 23:30ni ning hakkavad eurosid väljastama kell 00:05. "Soovitame ka omalt poolt klientidel pisut aastavahetuse tarbeks sularaha varuda," sõnas Nordea Pank Eesti kommunikatsioonijuht Jane-Liina Liiv. Kaardimaksed töötavad katkestusteta, lisas ta.

Sampo Panga sularahaautomaadid ja kaardimaksed toimivad 31. detsembril kella 23.45ni. Sampo kaartidega saab sularahaautomaatidest eurosid ja kaardimakseid teostada 1. jaanuari hommikutundidest, kõige hiljemalt kell 8:00. Veerandtunnine erinevus Sampo ja Nordea aegades on tingitud kahe panga poolt kasutatavatest erinevatest kaardisüsteemidest.

"Enim vajavad kliendid sularaha väljavõtmise teenust ja kaardimakseid just aasta viimastel päevadel, ehk 30. ja 31. detsembril. Kõige väiksem oli kasutusaktiivsus vahetult peale aastavahetust. Sellest lähtuvalt teostab Sampo Pank sularahaautomaatide ja kaardimakse süsteemide europõhiseks üleviimise 1. jaanuari öötundidel," märkis Sampo Panga operatsioonide direktor ja europrojekti juht Arvo Juhkami.

Tema sõnul ei lisata alates 22. detsembrist enam sularahaautomaatidesse 25krooniseid rahatähti, et valmistada automaate ette eurode väljastamiseks. 1. jaanuarist väljastavad sularahaautomaadid viie- ja 50euroseid kupüüre. Pärast sularahaautomaatide esimest täitmist uuel aastal väljastavad Sampo ja Nordea ühised automaadid ainsana Eestis nelja erinevat euronominaali: 5-, 10-, 20- ja 50-euroseid.

AS G4S teatas eile, et 30. detsembri õhtust 1. jaanuari esimeste tundideni täidetakse sularahaautomaate eurodega ning sellel ajavahemikul on kõik sularaha väljastavad automaadid kinni.

Hiljem saatis G4S täpsustuse, et sularahaautomaate hakatakse järk-järgult sulgema eurodega täitmiseks alates 30. detsembri õhtust, mis tähendab, et kõike automaate korraga ei suleta. Alates 31. detsembri kella 18 kuni keskööni on kõik sularahaautomaadid suletud.

G4S Eesti teenindab ligi 800 sularahaautomaati üle Eesti.

Hetkel kuum