JPMorgani kasum kasvas 47 protsenti

Romet Kreek 17. jaanuar 2011, 00:00

Bilansimahult USA suuruselt teise panga JPMorgani neljanda kvartali kasumi aastaseks kasvuks kujunes 47 protsenti, mida on analüütikute oodatust rohkem, vahendas Bloomberg. Neljanda kvartali kasum kasvas 3,28 miljardilt dollarilt 4,83 miljardile dollarile ehk 0,74 dollarilt aktsia kohta 1,12 dollarile. Analüütikud ootasid pangalt ühe dollari suurust puhaskasumit aktsia kohta. JPMorgan oli ainus USA suurpank, mis tuli kriisist läbi kasumlikult.

Citigroup avaldab tulemused 18. jaanuaril. Analüütikud ootavad pangalt 2,19 miljardi dollarilist kvartalikasumit. 21. jaanuaril avaldab tulemused Bank of America, kellelt oodatakse 2,61miljardilist puhaskasumit.

"Tarbijalaenud paranevad," kommenteeris JPMorgani tulemusi FBR Capital Marketsi analüütik Paul Miller.

Krediitkaardiviivised kukkusid kolmanda kvartali 8,35 protsendilt laenujäägist oktoobris ja novembris 7,51 protsendile.

JPMorgani aktsia ei ole kallilt hinnatud. Panga aktsia hinna/raamatupidamisväärtuse suhte näit oli 1,05 ja aktsia hinna-kasumi suhte näit 8,9. Esialgu ootasid analüütikud alanud aastal pangalt mullusest väiksemat kasumit, mistõttu selle aasta ettevaatava kasumi põhine aktsia hinna-kasumi suhe oli 9,6. 174 miljardi dollarilise pangamüraka aastane aktsia hinnaliikumine on tagasihoidlikud 0,05 protsenti. Et teised pangad ei ole veel numbreid avaldanud, on võrdlus konkurentidega veidi ebavõrdne. Aktsia hinna-kasumi suhtelt oli JPMorganist veidi soodsam Goldman Sachs (P/E 8,8) ja Šveitsi pangandusgigant UBS (8,7). Seevastu USA suurpangad on palju kallimad. Bank of America P/E oli 20 ja Citigroupil 20,2.

Dividendiaktsiana ei ole JPMorgani aktsiast praegu suuremat asja. Aktsia dividenditootlus oli 0,45 protsenti. Kohati tunduvad pangad rohkem motivatsiooniskeemidena kui investoritele omanikutulu genereerijatena.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing