Sirje Rank • 3. veebruar 2011 kell 6:46

Läti naasis võlakirjaturule

Läti riik emiteeris eile esimest korda pärast ELi ja IMFi abilaenu saamist kümneaastase tähtajaga lativõlakirju.

Riik müüs võlakirju 8 miljoni lati väärtuses keskmise intressimääraga 6,72%, vahendas agentuur Bloomberg. Kuus pakkujat soovis võlakirju osta kokku 19,5 miljoni lati väärtuses.

Täna plaanib Läti riik kümneaastase tähtajaga võlakirju müüa 2 miljoni lati väärtuses.

Eilne oksjon oli „proovitehing“ nii investorite kui Läti rahandusministeeriumi jaoks, et mõõta huvi lativõlakirjade vastu, ütles Citadele panga finantsturgude osakonna juht Kaspars Jansons. „Intressimäär on päris kõrge, mis tähendab, et inimesed ei olnud kuigi huvitatud oma lattidest lahtisaamisest ja investeerimisest iga hinna eest.“

Läti pole emiteerinud kümneaastase tähtajaga võlakirju ei eurodes ega lattides 2008. aasta sügisest, mil riik sai IMFi-lt ja ELi riikidelt 7,5 miljardi euro suuruse abilaenu.

Läti rahandusministri Andris Vilksi sõnul plaanib Läti tänavu, kui riigi reiting paraneb, emiteerida eurovõlakirju kuni 1,5 miljardi euro väärtuses.

„Usun, et nad jätkavad võlakirjade refinantseerimist regulaarsete odavate lühiajaliste võlakirjade oksjonitega ning korraldavad novembris uue viieaastase tähtajaga võlakirjade müügi,“ ütles Jansons.

Hetkel kuum