EL suurendab kriisifondi, Portugali abi ei otsustatud

Sirje Rank 15. veebruar 2011, 09:39

Eile kohtunud euroala rahandusministrid otsustasid aastaks 2013 kahekordistada euroala kriisifondi laenuvõimet, leides samas, et tõmbetuulde sattunud Portugal praegu abi ei vaja, vahendas Bloomberg.

Rahandusministrid otsustasid, et edaspidi suudab kriisimehhanism välja laenata kuni 500 miljardit eurot, mis ületab kahekordselt mullu mais loodud kriisifondi laenuvõime.

„Riiklike võlakirjade turul valitsev olukord on jätkuvalt murettekitav,“ ütles eurogrupi juht Luksemburgi peaminister Jean-Claude Juncker eile pärast euroala rahandusministrite kohtumist. „Portugali valitsus on rakendanud abinõusid. Kui ilmneb, et sellest ei piisanud, tuleb rakendada muid meetmeid. Aga mul ei ole mingeid märke, et seda millalgi lähiajal tegema peaks.“

„Nad tahavad rääkida vaid tulevikust ja mitte tänasest päevast,“ ütles ING Group NV ökonomist Carsten Brzeski. „Paistab, et ELi liidrid tahavad praeguse kriisi isoleerida ja mitte tegeleda pakiliste teemadega.“

Portugali kümneaastaste võlakirjade intressimäär kerkis eile 7,42 protsendile. Intressimäärade vahe saksamaa võlakirjadega kasvas 413 baaspunktile.


 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. February 2011, 09:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing