Olympic: märksõnaks oli efektiivsus ja turuosa kasv

Anne Oja 28. veebruar 2011, 19:52

Taas kasumisse jõuda ei aidanud Olympicut üksnes majanduskriisi taandumine, vaid ka äri muutmine oluliselt efektiivsemaks ja kõikjal kasvatatud turuosa, kommenteeris börsile avaldatud majandustulemusi Olympic Entertainment Groupi (OEG) finantsjuht Madis Jääger.

"OEG jõudis eelmise aasta lõpu seisuga taas kasumisse. Tahan rõhutada, et selle põhjuseks ei ole ainuüksi rahvusvahelise majanduskriisi vaikne taandumine," ütles Jääger. "Märgatavalt tähtsamaks tuleb pidada kõigi protsesside efektiivsuse olulist kasvu viimasel paaril aastal tänu millele saame suurema optimismiga vaadata juba lähemasse tulevikku."

Jääger märkis: "Lisaks efektiivsuse tooksin välja tõsiasja, et OEG turuosad kasvasid lõppenud aastal kõigil meie tegevusturgudel, mis tõestab, et oleme pidevalt kohanenud uute oludega turu keskmisest selgelt paremini. Kontserni rahaline likviidsus on hea ja finantsiline seisund tugev."

"Mis puudutab LHV ootusi, siis põhjuseid oskan siin välja tuua paar," vastas Jääger Äripäeva küsimusele, miks kasiinoettevõtte kasum LHV oodatule alla jäi. "Esmalt Rumeenia tulemused üldisemalt, mis on jäänud alla ootuste ning olid nõrgemad ka võrdluses aasta varasemaga. Viimase kvartali tulemustele avaldas ühekordset mõju kahjumliku üksuse varade allahindluse ja rendilepinguga seotud kulu Poolas kogumahus 0,8 miljonit eurot."

Veebruaris käivitas Olympic veebikasiino, mis tõi ärituluna sisse 1,3 miljonit eurot. Äripäev küsis Jäägerilt, kui suured käivitamise kulud olid ja millal veebiäri need tasa teenima peaks ning kui kiiresti veebikasiino külastajaid ja täiendavat raha ligi meelitab.

"Kuna veebikasiinode sektoris on üldlevinud, et detailset infot klientide arvu jms kohta ei avaldata, peame tihedat konkurentsi arvestades ka ise sel teemal vajalikuks põhjalikumatest kommentaaridest hoiduda," ütles Jääger lisades, "võin vaid kinnitada, et usume nii klientide kui tulude kasvu alanud aastal."

Ukraina kasiinokeelust tingitud investeerimiskulude hüvitamises ei ole endiselt toimunud mingit läbimurret, tõdes Jääger samas. "Töö selles suunas käib ning anname kindlasti börsisüsteemi kaudu koheselt teada mistahes olulisematest arengutest," lubas ta.

2008. aastal tuli Ukrainast kümnendik kasiinogrupi käibest. Ühe kohaliku kasiino põlengut ettekäändeks tuues peatas Ukraina 2009. aasta kevadel kõikide kasiinofirmade litsentsid ja hasartmänguettevõtete tegevuse riigi territooriumil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2011, 20:01
Otsi:

Ava täpsem otsing