Swedbank: Olympicu kasumlikkus jäi soovida

Anne Oja 28. veebruar 2011, 18:36

Olympic Entertaiment Groupi käive oli oodatust parem, kuid kasumlikkus jättis soovida, kommenteeris Swedbanki analüütik Pertti Rahnel.

Järgneb Pertti Rahneli kommentaar tänasele börsiteatele.

Ootasime Olympic Entertainment Groupilt 30,3 miljoni eurost käibenumbrit, ent ettevõte suutis näidata isegi paremat tulemust, saavutades 2010. aasta viimases kvartalis 31 miljoni eurose käibe. Kasumlikkus osutus aga oodatust nõrgemaks - Olympic teenis neljandas kvartalis 1 miljoni eurose ärikasumi (ootasime 2,67 miljonit).

Kui muud segmendid, näiteks Läti, Leedu ja Valgevene üllatasid pigem positiivselt, siis Rumeenias teenitud 1,4 miljoni eurone ärikahjum oli üheks peamiseks põhjuseks, miks Olympicu tulemused meie ootustele alla jäid. Sealse turistidele suunatud äri iseloomu tõttu on ettevõtte kasumlikkus kvartali lõikes muidugi oluliselt volatiilsem, kui teistes riikides.

Osaliselt oli ootustest nõrgema tulemuse taga ka Poola segment - nimelt tehti Poolas kvartali jooksul 0,5 miljoni eurone provisjon kajastamaks ebasoodsatel tingimustel sõlmitud rendilepingut. Poolas on muidugi ka üldiselt kõrgete hasartmängumaksude tõttu kasumlikkus üsna madal.

Online-segment, mille aastakäiveks osutus 1,3 miljonit eurot, ületas meie ootusi 100 000 euroga. See on positiivne märk arvestades online-segmendis kasvanud konkurentsi Balti riikides. Samas tegi grupp selle tulemuse saavutamiseks ka aktiivselt turundust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2011, 18:36
Otsi:

Ava täpsem otsing