LHV: tarbija kulutab kasiinole taas kriisiajast rohkem

Anne Oja 28. veebruar 2011, 19:09

Balti riikide tarbijad on hakanud meelelahutusele rohkem kulutama, mida on näha nii Eesti, Läti kui ka Leedu Olympicu suurematest käivetest, kommenteeris täna avaldatud börsiteadet LHV analüütik Nils Vaikla.

Järgneb Nils Vaikla koostatud LHV Panga kommentaar Olympic Entertainment Groupi 4. kvartali tulemustele.

Olympicu käive jätkas neljandas kvartalis kiiret paranemist olles vastavuses LHV Panga ootustega. Turgude lõikes tegi tähelepanuväärseima tulemuse Läti ärisegment, mille käive kasvas neljandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga koguni kolmandiku võrra ning ka ärikasumi marginaal oli sealjuures märkimisväärne. Ka teised Balti riigid tegid korraliku tulemuse, mis näitab, et tarbijate kulutused meelalahutusele on kenasti kasvule pööranud.

Kasumlikkuse osas esinesid murelapse rollis traditsiooniliselt volatiilsete tulemustega Rumeenia ning tagasi alla kasumipiiri vajunud Poola ärisegment. Rumeenia kahjumi taga on tõenäoliselt suured võidu väljamaksed. Poola segmendi kasumlikkust mõjutas negatiivselt kahjuliku rendilepingu eraldise kulud, mida võib lugeda ühekordseks teguriks. Võrreldes kolmanda kvartaliga astus Olympic kasumlikkuse parandamise teel ajutiselt sammu tagasi, mistõttu kasumirida üllatas prognoosidest tunduvalt väiksema puhaskasumiga. Ootasime puhaskasumiks 2,7 miljonit eurot. Jõudsalt kasvava käibe ning kasvanud efektiivsuse toel ootame järgnevatel kvartalitel Olympicu tulemuste paranemise jätkumist.

LHV langetas jaanuaris Olympicu soovituse Osta pealt Neutraalse peale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2011, 19:09
Otsi:

Ava täpsem otsing