Kunstibuss viib kunsti juurde

ÄP 11. märts 2011, 00:00

Kunstibuss sõidutab 2011. aastal, kui Tallinn Euroopa kultuuripealinn on, huvilisi ligemale kolmekümnesse kunsti-, disaini- või arhitektuurivaldkonda esindavasse või puudutavasse paika Tallinnas ja selle lähedal.

Kunstibussi reisijatel on võimalus külastada stuudioid, tehaseid, valukodasid, galeriisid, ateljeesid ja käsitöögilde ning osaleda põnevates meistrikodades ja kunstiajaloolistel jalutuskäikudel.

Giididena sõidavad kaasa kunstnikud, disainerid ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Kokku hõlmab kunstibussiprogramm tervelt 26 EKAs õpetatavat eriala.

Kunstibuss stardib igal laupäeval kell 12 Tartu mnt 1 asuvalt platsilt.

Kui esimene sõit pakkus avastamisrõõmu tootedisainist huvitatutele, siis sel laupäeval on võimalik lähemalt tutvuda tekstiilidisainiga.

Kunstibuss sõidab külla tekstiilile siiditrükki tegevale ettevõttele Sundrop OÜ. Ettevõtte juht Eero Diener näitab tuurikülalistele tekstiilile trükkimise protsessi, alustades ekraanil helendavast logost ning lõpetades selle trükkimisega automaat- ja käsikarussellidel.

19. märtsil sõidutab buss stsenograafiaga ja 26. märtsil keraamikaga seotud paikadesse.

Veel on plaanis külaskäigud näiteks Bastioni moeateljeesse, Eesti Nukufilmi stuudiosse ning teatridekoratsioone ja -kostüüme tootvasse ettevõttesse Stagecraft Management OÜ.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing