Eestil on eesmärke küllaga

Toomas Hendrik Ilves 05. aprill 2011, 00:00

Mu daamid ja härrad! Asudes sisuga täitma valijatelt saadud mandaati, küsige endilt otse ja ausalt, kas elu kõikjal Eestis on ühtviisi elamist väärt? Kas kõik me talendid löövad õitsele? Kas meie ülikoolide pakutav haridus rahuldab meie kõige targemaid noori? Kas meie põhikoolid, kutsekoolid ja gümnaasiumid valmistavad ette noori, kes saavad hakkama ja leiavad tööd 21. sajandi majanduses? Kas parimatest ideedest saavad ühishuve edendavad otsused? Kas meie kodanike põhiseaduslikud õigused on alati ja kõikjal vääramatult kaitstud. Kas oleme me kõik emakeelest ja kultuurist sõltumata õnnelikud just siin, Eestis. Kuni vastus on eitav või isegi ebalev, ei peaks me muretsema eesmärkide nappuse üle.

Eesti järgmiseks eesmärgiks on kujundada meie riigist elukeskkond, kus omad ei lahku, kuhu tullakse võõrsilt kogemuse võrra rikkamana tagasi ja kus kõik Eesti sõbrad soovivad elada, end tõestada ja meie ühist elu rikkamaks muuta. Ja siis on meil tõesti riik, mis näeb välja nii ja käitub nii, nagu poleks okupatsiooni siin kunagi olnudki. See siht väärib pingutust ja eneseületust, see väärib isikliku egoismi ja erakondliku väikluse allasurumist, koalitsiooni ja opositsiooni sisulist koostööd.

Teil, austatavad riigikogu XII koosseisu liikmed, on puhta lehena võimalus selle sihini jõuda ning oma riiki, oma rahvast parimal viisil teenida. Jõudu teile selleks! Ma tänan!

Presidendi avakõne eile tööd alustanud riigikogu XII koosseisu avaistungile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. December 2011, 17:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing