Pättide lõksus ärimees ametnike luubi all 

Katariina Krjutškova 14. aprill 2011, 10:12

Bulgaaria kinnisvarainvesteeringutega põrunud ja sealses merelinnas Varnas allilma küüsi sattunud Horre Saluste sai trahvi Eesti tarbijakaitseametilt, sest esitas seoses oma veeäriga valesid, vahendas eile ETV saade "Pealtnägija".

Lisaks probleemidele tarbijakaitseametiga on maksuamet arestinud Saluste pangakontod. Saluste ei soovinud "Pealtnägijale" öelda, miks ta maksuameti hambus on, kuid viitas enda kinnisvarainvesteeringutele Bulgaarias, millest kirjutas Äripäev möödunud suvel. Saluste pihtis toona Äripäevale, et Eestist viidi kohvritega sulara Bulgaariasse maa ostmiseks.

25 000-kroonine trahv tarbijakaitseametilt oli seotud veepuhastusseadmete müügiga tegeleva firmaga Aqualife, mille maaletooja ja peaideoloog on Horre Saluste. Üks veepuhastusseade maksis kliendile 17 000 krooni ehk 1086 eurot, kohe tahtsid ukselt uksele käinud müüjad kätte saada 2000 krooni ehk 128 eurot.

Tarbijakaitseamet on viimase kahe aasta jooksul saanud Aqualife’i kohta 10 kaebust, milles kirjeldatud stsenaarium on enamasti sarnane - hirmkalli seadme soetamisest loobuda otsustanud inimesed ei saa firmalt sissemaksena tehtud raha tagasi.

Seni on kõik vaidlused lahendatud tarbija kasuks, sest seaduse järgi saab koduuksemüügi lepingust taganeda 14 päeva jooksul pärast tehingu tegemist.  

Saluste kinnitusel on Aqualife tänaseks sisuliselt poe kinni pannud, sest läbimüük oli liiga väike ja probleeme liiga palju. Saluste tegeleb praegu peamiselt lasteetenduste andmisega ja ütles ise enda kohta, et tegutseb mitmes valdkonnas, mis võimaldab tal võlgade kiuste pidada korterit Toompeal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2011, 10:57
Otsi:

Ava täpsem otsing