LHV: Baltika tulemused jäid tagasihoidlikuks

Katre Pilvinski 05. mai 2011, 17:25

Ootasime Baltika kvartalikahjumiks 1,7 miljonit eurot, kuid tegelik kahjum oli 2,3 miljonit eurot, sõnas LHV vanemanalüütik Kristo Oidermaa.

"Baltika esimese kvartali finantstulemused jäid LHV prognoosidest tagasihoidlikumaks. Baltika müügitulu kasvas aastaga 6,6%," märkis Oidermaa. 

"Siiski pöörame suuremat tähelepanu müügiefektiivsuse paranemisele, mis esimeses kvartalis oli väga tugev +18% võrreldes eelmise aastaga. Kahjuks ei suuda Baltika aga paranenud müüginäitajaid täielikult kasumlikkuse paranemiseks muuta, kuna ka tegevuskulud kasvavad jõudsas tempos," rääkis analüütik.

Nii näiteks kasvasid turustuskulud, mis peegeldavad otseselt poodide tegevuskulusid, LHV arvutuste kohaselt ca 10-11% ruutmeetri kohta aastases võrdluses, lisas Oidermaa. "Just oodatust suuremate kulude tõttu oli Baltika kvartalikahjum prognoosidest suurem. Ootasime kahjumiks 1,7 miljonit eurot, kuid tegelik kahjum oli 2,3 miljonit eurot."

Oidermaa sõnul lisab positiivset tooni tulemustele fakt, et võrreldavate näitajate poolest suutis Baltika aastataguse ajaga siiski kahjumit vähendada. "Samuti on juhtkonna hinnangul järgmise üheksa kuu jooksul võimalik kasumit teenida, mida kindlasti toetab asjaolu, et hooajaliselt kõige nõrgem kvartal aastas on Baltika jaoks seljataga."

LHV Panga soovitus Baltika aktsiale on neutraalne, märkis Oidermaa.

 


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2011, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing