Silvia Kruusmaa • 19. mai 2011 kell 8:35

EAS toetab rahvusvahelisi suurüritusi 640 000 euroga

EAS otsustas toetada 6 rahvusvahelist kultuurisündmust ning 11 rahvusvahelist konverentsi kokku 640 000 euroga. Rahvusvaheliste ürituste ja konverentside toetamist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on Eestis korraldatavate kõrgetasemeliste kultuurisündmuste aktiivse tutvustamise vajalikkust välisturgudel raske ülehinnata. „Iga suurüritus loob põhjuse Eestisse reisimiseks. Läbi kultuurisündmuste toetamise pakub EAS tuge oluliste suurürituste korraldajatele, kellel endal pole veel piisavalt ressursse välisturgudel läbilöömiseks,“ rõhutas Mutso.

Rahvusvaheliste kultuuriürituste ja konverentside toetuse saamiseks laekus EASile tänavu 64 taotlust ning Mutso sõnul lähtuti projektide hindamisel eelkõige ürituse atraktiivsusest väliskülastajatele, selle jätkusuutlikkusest ning mõjust ühiskonnale.

Koostöös Euroopa Regionaalarengu Fondiga on EASi eesmärk rahvusvaheliste suurprojektide toetamisel suurendada väliskülastajate ööbimiste arvu Eestis. Mutso sõnul on samuti oluline vähendada turismi hooajalisust ning arendada Eesti ettevõtete ja teadusasutuste rahvusvahelisi kontakte. Mutso rõhutas, et Eestile on oluline iga riiki saabunud turist, sest ka hotelli- või bussiaknast välja vaadates võib temas tekkida täiendav huvi ja soov siia kunagi hiljem tagasi tulla.

Toetuse pälvinud Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) asutaja ja direktori Tiina Loki sõnul saab festival tänu toetusele elus hoida 2010. aastal Euroopa Filmiauhindade galal esmakordselt toimunud punase vaiba vastuvõttu ja tuua ka tänavu Eestisse mõned tõeliselt armastatud rahvusvahelised staarid. „Oleme väga rõõmsad, et EAS pidas meie plaani tutvustada PÖFFi välisturgudel toetuse vääriliseks,“ ütles Lokk.

PÖFFi tegevjuhi Neeme Kari sõnul on tänavusel Cannes`i filmifestivalil oma väljapanekuga esmakordselt esindatud ka Eesti ning tegemist on PÖFFi jaoks esimese välisturundustegevusega. „Osalemine Cannes`is oli kahtluseta õigustatud otsus, sest Eesti on jõuliselt pildis ning huvi PÖFFi kui kultuurisündmuse ja seeläbi ka Eesti vastu on olnud väga suur,“ märkis Kari. Eesti boksis viidi Kari sõnul läbi filmifestivalide juhtide arutelu, kus sai heakskiidu Eesti ettepanek luua ühtne ristturunduse põhimõtteid järgiv süsteem, kuhu iga festival saab sisestada erinevaid reisipakette.

Rahvusvaheliste konverentside korraldamiseks laekus EASile 39 taotlust, millest rahastatakse 11 projekti kokku 320 000 euroga. Rahvusvaheliste kultuuriürituste toetuseks esitati 26 projekti, neist kuut suursündmust toetab EAS kokku 320 000 euroga. Kultuuriüritusi toetati kuni 64 000 euro ulatuses ja konverentse kuni 32 000 euro ulatuses projekti kohta.

Hetkel kuum