Kadrin Karner • 23. august 2011 kell 12:55

Saku: suusatajate toetamise lõpetamine oleks ennatlik

Sponsorluslepingute kiire ülesütlemine oleks ennatlik, kommenteeris Saku Õlletehase juht Veli Pekka Tennilä FIS dopingukomisjoni otsust jätta Veerpalu dopingu kasutamises süüdi.

Kindlasti ei oodanud me, et FISi dopingukomisjon jätab Veerpalu positiivseks osutunud dopingutesti tulemused jõusse, ütles Tennilä ning lisas, et noori suusatajaid sponsoreeritakse sellele vaatamata edasi.

"Täna avaldatud uudis Andrus Veerpalu FISi poolt süüdimõistvast otsusest ei olnud kindlasti uudis, mida Saku Õlletehas ootas, aga nagu Andruse esindajad on kinnitanud, jätkatakse vaidlust arbitraažikohtus," rääkis Tennilä

Vaatamata sellele uudisele on Saku Õlletehase jaoks oluline, et suusatamine kui eestlaste jaoks oluline spordiala ei hääbuks. "Uute sportlaste põlvkond, kellest tänane suusakoondis koosneb, peavad saama võimaluse ennast tõestada maailma suusaeliidis ja realiseerida treeningutel nähtud vaev," ütles Saku Õlletehase juhatuse esimees.

"Noored suusatajad on pühendunud ja treeninud eesmärgiga jõuda suusakoondisesse, mistõttu oleks sponsorluslepingute kiire ülesütlemine ennatlik ja pigem noorte sportlaste karistamine," lisas Tennilä.

Saku Õlletehas kinnitas, et jätkab põlvkondade vahetust läbi tegevat suusakoondise toetamist ka käesoleval hooajal.

Hetkel kuum