Silvia Kruusmaa • 6. september 2011 kell 9:08

Tallinna linnaosavanem sai kahtlustuse omastamises

Kui suve hakul otsis kaitsepolitsei läbi Põhja-Tallinna linnaosavanema Karin Tammemägi tööruumid ja infokandjad, siis tänaseks on linnaametnikule esitatud ka kahtlustus omastamises.

Seda kinnitas ERR-i uudisteportaalile Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik, kes märkis samas, et kahtlustuse sisust ei saa paraku veel täpsemalt rääkida, sest see võib menetlust kahjustada.

"Millal asi kohtusse võiks jõuda, on hetkel samuti raske prognoosida," lisas ta.

Tammemägi sai linnaosa vanemaks pärast viimaseid kohalikke valimisi 2009. aasta lõpus. Varem on ta töötanud Loksa linnapeana ja Harju maavalitsuse haridusosakonna juhatajana.

Äripäev kirjutas selle aasta mais, et kaitsepolitsei otsis linnaraha kasutamise kontrollimiseks läbi Põhja-Tallinna linnaosavanema Karin Tammemäe tööruumid ja infokandjad, kuid kahtlust ei ole siiani kellelegi esitatud.

Ajaleht Postimees andmetel tekitas kaitsepolitseis tähelepanu riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Tammemäe valimismeenetele (Tammemäe pildiga kalendrid, pastakad ja plakatid) linna eraldatud ja tegelikult kulutatud raha.

Hetkel kuum