Kadrin Karner • 5. mai 2011 kell 5:59

Kapo uurib järjekordse linnaametniku tegevust

Kaitsepolitsei otsis linnaraha kasutamise kontrollimiseks läbi Põhja-Tallinna linnaosavanema Karin Tammemäe tööruumid ja infokandjad, kuid kahtlust ei ole siiani kellelegi esitatud, kirjutas Postimees.

Postimehe andmetel tekitas kaitsepolitseis tähelepanu riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Tammemäe valimismeenetele (Tammemäe pildiga kalendrid, pastakad ja plakatid) linna eraldatud ja tegelikult kulutatud raha.

Kaitsepolitsei töötajad otsisid Põhja-Tallinna juhtkonna tööruumid ja arvutid läbi eelmisel nädalal, kuid ei täpsustanud, kes uurimise all on. Tammemägi ei soovinud juhtumit kommenteerida, viidates kaitsepolitsei õigusele seda teha.

Äripäev kirjutas 22. veebruaril, et keskerakondlased Põhja-Tallinna linnaosavanem Karin Tammemägi ja tema asetäitja Olga Ivanova, kes kandideerivad ka riigikokku, on linna raha eest üles seadnud suured plakatid, kus nad isiklikult kutsuvad linnaelanikke tervisepäevale.

Tammemäe kinnitas Äripäevale antud videousutluses, et tegemist on siiski tervisepäeva reklaamimise, mitte valimisreklaamiga. Kui palju reklaamplakatite tegemine ja ülesseadmine linnale ja seeläbi maksumaksjale maksma läks, ei osanud Tammemägi täna öelda.

Varem Loksa linnapeana ja Harju maavalitsuse haridusosakonna juhatajana töötanud Karin Tammemägi sai linnaosa vanemaks 2009. aasta lõpus.

Hetkel kuum