Kreeka majandus jätkuvalt augus

Katri Soe-Surén 08. september 2011, 15:57

Kreeka statistikaameti ELSTAT täna avaldatud eelhinnangu põhjal kahanes Kreeka majandus 2011. aasta 2. kvartalis 7,3 protsenti.

Käesoleva aasta 1. kvartalis oli Kreeka majanduslangus -8,1 protsenti ja läinud aasta 4. kvartalis -8,8 protsenti. Tööpuudus on endiselt rekordilisel 16 protsendi tasemel.

Kreeka teeb jätkuvalt pingutusi Euroopa Liidu ja IMFi esitatud tingimuste täitmiseks, kärpides avaliku sektori kulutusi ja tõstes maksusid, kuid need takistavad oodatust rohkem majanduskasvu.

„Sisenõudlus on uskumatult nõrk, eksport ei lõika kasu globaalsest majanduskasvust. 2011. aasta eelarvepuudujäägi kasv 8,5 protsendilt 9 protsendile ei näi enam võimatu,“ ütles Reutersile Capital Economicsi analüütik Ben May.

Eratarbimine langes 2. kvartalis 6,1 protsenti, investeeringud 17,9 protsenti. Ehitus, seni riigi üks suuremaid kasvumootoreid, kaotas oma mahust jaanuarist maikuuni 47 protsenti. Ennustatakse ka tööpuuduse jätkuvat tõusu. Noorte seas oli see juunikuus juba 43 protsenti, mis on kaks korda nii kõrge kui kolm aastat tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2011, 14:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing