EL kärpis SKP prognoosi

Fredy-Edwin Esse, California 15. september 2011, 14:52

Üha süveneva võlakriisi taustal alandas Euroopa Liit 2011. aasta teise poolaasta majanduskasvu prognoosi ning hoiatas, et eurotsooni majandust võib aasta lõpus ees oodata seisak.

Euroopa Komisjoni prognoosi kohaselt kasvab 17 riigist koosneva rahaliidu sisemajanduse koguprodukt kolmandas kvartalis 0,2% ja neljandas 0,1% võrreldes eelneva kvartaliga. Alles märtsis prognoosis komisjon mõlema kvartali kasvuks 0,4%, vahendab Bloomberg.

Saksamaa ehk Euroopa suurima majanduse kasvuks kolmandas kvartalis ennustatakse 0,4% ja neljandas 0,2%, samas kui varasem prognoos oli 0,5% mõlema kvartali jaoks.

"Euroopa majanduse väljavaade on halvenenud," ütles Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusvolinik Olli Rehn. "Võlakriis on süvenenud ja ärevad ajad finantsturgudel on realmajandust nõrgestamas."

Itaalia koha pealt on komisjon üsna pessimistlik, prognoosides et riigi majandus seisab kolmandas ja neljandas kvartalis täiesti paigal.

Vaid suuremaid riike hõlmanud vaheraportis prognoositakse parimat edenemist Poolale, kelle majandus kasvab kolmandas ja neljandas kvartalis vastavalt 0,6% ja 0,5%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. September 2011, 14:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing