Saksamaa: EFSFi lisariskidega ei koormata

Katri Soe-Surén 27. september 2011, 14:01

Saksamaa rahandusministeerium lükkas tagasi plaanid, mille kohaselt pandaks reformitavale euro päästefondile EFSFile tulevikus rohkem riske. Saksa parlamendis on EFSF hääletusel neljapäeval.

"EFSFi maht jääb selliseks nagu seadusega ette nähtud: kokku ligikaudu 440 miljardit eurot ja Saksamaale ülempiiriks 211 miljardit eurot, mis puudutab garantiisid," ütles Reutersile ministeeriumi pressiesindaja. "See on praegu nii ja ka jääb nii. Selles osas ei muuda midagi meie partnerite ettepanekud ja ideed," ütles ta viitega USA nõudmisele EFSFi mahtu suurendada.

Tema sõnul on käimas tehniline arutelu teemal, kuidas 440 miljardi eurost maksimaalset mahtu kõige efektiivsemalt kasutada. "Aga Saksamaa seisukoht on, et Euroopa Keskpanga vahendeid sellesse ei segata ning pangalitsentsi EFSF ei saa," märkis pressiesindaja.

Neljapäevase parlamendihääletuse eel nõudis liberaalne koalitsioonipartei FDP konservatiivist rahandusministrilt Wolfgang Schäublelt kindlat lubadust, et viimane lükkab sellised plaanid tagasi.

Ka Bundestagi CDU/CSU fraktsioonijuht Klaus-Peter Flosbach rõhutas, et EFSF ei tohi kasutada keskpanga likviidsust, sest "instrumentide rakendamine EFSFi vahendite efektiivsuse tõstmiseks ei tohi viia EFSFi kapitali andjate riskide suurendamisele".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. September 2011, 14:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing