Sirje Rank • 21. oktoober 2011 kell 19:37

Kreekale järgmine laenuosa kätte

Reedel Brüsselis kogunenud euroala rahandusministrid kiitsid heaks Kreekale järgmise 5,8 miljardi euro suuruse laenuosa väljamaksmise.

„Otsustasime toetada Kreekale abilaenu järgmise osa väljamaksmist,“ teatasid ministrid kohtumise järel tehtud avalduses. Kui ka IMF oma 2,2 miljardi euro suuruse laenuosa heaks kiidab, saab Kreeka raha kätte novembri esimeses pooles.

Lisaks teatasid ministrid, et Kreekale lepitakse kokku uus abipakett „täiendava panusega nii avalikult kui erasektorilt.“

Ministrid nentisid avalduses, et troika raporti järgi on makromajanduslik olukord Kreekas halvenenud ja probleemid seega jätkuvalt suured. Samas tunnustati Kreeka jõupingutusi, eelkõige sel nädalal Kreeka parlamendis kinnitatud uusi kokkuhoiumeetmeid, manitsedes valitsust jätkama struktuurireforme ja erastamiskava elluviimist.

Kreeka on tänaseks läinud aastal eraldatud abipaketist kätte saanud 65 miljardit eurot, millest 47,1 miljardit moodustavad laenud euroala liikmesriikidelt ning 17,9 miljardit eurot IMFi laen. Kuuenda väljamaksega kasvab summa 73 miljardile eurole. Troika raporti lõplikult kinnitamata versiooni järgi on seni välja makstud summadest 37,1 miljardit eurot läinud Kreeka laenude ja võlakirjade lunastamiseks, mille tähtaeg jäi 2010. aasta mai ja 2011. a septembri vahele.

Hetkel kuum