Swedbanki tulemus ületas ootusi

Romet Kreek 25. oktoober 2011, 10:01

Rootsi pangandusgrupi ärikasum ületas analüütikute prognoositut.

Swedbanki ärikasum kasvas aastaga 33 protsenti, 4,3 miljardit Rootsi krooni võrreldes Reutersi küsitletud analüütikute 3,9miljardilise ootusega.

„Eelmise kvartali jooksul kasvas ebakindlus oluliselt seoses hiiglaslike eelarveprobleemidega mitmetes Euroopa riikides,“ ütles Swedbanki juhatuse esimees Michael Wolf. „Makromajanduslik mõju ning selle mõju pankadele oleneb suuresti sellest, kuidas kriis lahendatakse.“

Pank jääb pikas perspektiivis tugevalt kapitaliseerituks, kuid ei ole praegu ülekapitaliseeritud, kuna see tähendaks kasvavaid kulusid nii pangale kui ka klientidele. Swedbank teatas, et nad on hästi kapitaliseeritud ning omab head ligipääsu likviidsusele. Pank kirjutas, et nad on suutnud suuremahuliselt katta selle aasta pikaajalist rahavajadust, on pikendanud tähtajaprofiili ning suurendanud likviidsusreservi.

Puhasintressitulu kasvas aastaga 22 protsenti, 4,857 miljardile Rootsi kroonile. Puhasteenustasutulu vähenes kaks protsenti, 2,292 miljardile Rootsi kroonile.

Panga kolmanda kvartali puhaskasum kasvas aastaga 34 protsenti, 3,475 miljardile Rootsi kroonile.

Panga kulu-tulu suhe paranes 0,55-lt 0,53-le.

„Hüpoteeklaenude kasvutempo jätkas Rootsis kolmandas kvartalis aeglustumist, mis vastas panga ootustele,“ teatas Wolf. „Aeglasem hüpoteeklaenukasv muudab Rootsi finantsiliselt veelgi stabiilsemaks.“

Ettevõtetele laenamine kasvas Rootsis. Vaatamata kasvanud ebakindlusele jätkub tõenäoliselt suurte ja keskmise suurusega ettevõtted laenude võtmise kasv.

„Eestis, Lätis ja Leedus on jätkunud nii eraisikute kui ettevõtete laenude võtmise kahanemine vaatamata sellele, et majandused on jätkanud kasv,“ ütles pangajuht. „Inimesed soovivad vähem võlgu teha ja on fokuseerinud laenude tagasimaksmisele. Ootuspäraselt on Euroopa halvenenud majandusväljavaate valguses lükkunud laenude võtmise aktiivsus edasi kaugemale tuleviku."


 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. October 2011, 12:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing