3. jaanuar 2012 kell 9:13

Erinevalt Euroopast on USA automüük lootusrikas

Pärast 30 aasta põhja saavutamist 2009. aastal ootavad asjatundjad USAs automüüginumbrite kasvu teist aastat järjest. Põhjuseks kergemini ligipääsetav krediit, madalad intressimäärad ja kasvav nõudlus.

Müügiprognoos tähendab head automüüjatele, kes on hädas langevate müüginumbritega Euroopas, ning on samuti hea märk taastuvale Ühendriikide majandusele.

Aasta 2009 oli ilmselt periood, mille enamik autotööstureid unustaks – automüük kahanes, töötus kasvas ning Chrysler ja General Motors pidid pankroti välja kuulutama. Ford pääses miljardeid laenates väga napilt, kirjutab Associates Press.

Praegu on aga pankade rahakraanid rohkem avatud, intressimäärad on madalad ning ameeriklased on sunnitud vahetama välja autosid, mis majanduslanguse ajal vananesid. Suurem automüük tähendab rohkem töökohti, suuremat töökormust tehastes ja üleüldist majanduskasvu.

USA autotootjad raporteerivad 2011. aasta müüginumbrid sel kolmapäeval. Prognooside kohaselt kasvab kogumüük 12,7 miljoni autoni, 1,2 miljonit autot rohkem kui 2010. aastal. 2009. aastal müüdi 10,4 miljonit autot, mis oli halvim näitaja pärast 1982. aastat.

Prognooside kohaselt võidakse Ühendriikides sel aastal müüa juba 13,8 miljonit autot. Ekspertide hinnangul on turg terve, kui müüakse kuskil 14 miljonit autot aastas.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum