Kadri Jakobson • 27. aprill 2012 kell 10:28

Swizzbankersist Swistbankersiks

Endise rahandusministri Mart Opmanni ja võlgades kinnisvaraärimehe Swen Uusjärve investeerimisfirma, mille vastu pärast Äripäeva artiklit tundis huvi finantsinspektsioon, on tänaseks nime muutnud.

„Ma ei näe mingit põhjust seda (nimemuutmist-toim.) teile selgitada,“ ütles enne firma Swizzbankers, nüüd Swistbankers juhatuse liige Erki Selling ja palub pöörduda ettevõtte juhtimisega tegeleva, riskikomitee liikme Swen Uusjärve poole.„See oli meie otsus ja jääb meie teada,“ vastas Uusjärv küsimusele, miks ettevõte kaubamärgi nime vahetas. Ta lisas, et vaatamata nime muutusele on ettevõtte sisuline tegevus jäänud samaks.

 Äripäevale teadaolevalt kontrollis Swizzbankersi tegevust ka finantsinspektsioon.Finantsinspektsioonist öeldi, et vastavalt seadusele on inspektsiooni poolt läbi viidud menetlused konfidentsiaalsed ning sellekohane teave-kontrollimisandmete analüüs ja finantsjärelvalve teostamiseks läbiviidav menetlus ja muu sellekohane teave- ei ole avalik.

„Uuel leheküljel swistbankers.ee ei pakuta meie esialgsel hinnangul teenuseid, milleks oleks vaja finantsinspektsioonilt tegevusluba taotleda,“ teatas inspektsioon.

Swistbankersi kodulehe järgi pakuvad nad ettevõtjatele pankadelt krediidi ja erinevate laenutoodete taotlemist ning ettevalmistamist, riiklike toetuste taotlemist erinevatelt organisatsioonidelt nagu EAS, Kredex, MES (Maaelu Edendamise SA), PRIA ja Arengufond, lisaks Eesti ja välisfondide kapitali kaasamist ning ettevõtte laienemisel riskikapitali raha kaasamist startup-ja arenguprojektidesse.

Äripäev kirjutas mullu novembris endise rahandusministri Mart Opmanni ja võlgades kinnisvaraärimehe Swen Uusjärve investeerimisfirmast, mis hullutas rahakaid inimesi kõrge aastatootlusega. Firma avaldas Äripäevas reklaame pealkirjaga „Otsime raha“, lubas tootluseks 12-25% aastas ning otsisid rahakaid inimesi, kel oleks 1-3 aastaks võimalik investeerida 30 000-250 000 eurot.

Hetkel kuum