Laura Mallene • 29. mai 2012 kell 10:55

Saar: mina Toobaliga vastutust ei jaga

Priit Toobal teatas täna Keskerakonna pressikonverentsil, et erakondade usaldusväärsuse drastilise erosiooni peatamiseks on ta ise ja ilmselt ka Indrek Saar valmis võtma poliitilise vastutuse, kui seda teevad ka Kristen Michal ja Ken-Marti Vaher.

Sotsiaaldemokraatide peasekretär Indrek Saar ei ole selle avaldusega päri. „Mul on seda raske kommenteerida, sest mina lugesin seda pool tundi tagasi paberilt. Olen siiamaani üritanud aru saada, mis on mul ühist Priit Toobaliga ja millist ühist vastutust peaksin ma jagama. Ma ei ole seda välja mõelnud, mina tema ees küll ei vastuta,” teatas Saar Äripäevale ning kinnitas, et avaldus polnud temaga kooskõlastatud.

„Temale kui Keskerakonna peasekretärile tuletan ma meelde, et Sotsiaaldemokraatlik erakond on kogu aeg olnud kriitiline kogu rahastussüsteemi suhtes, teinud jätkuvalt - ja tegime ka eelmine nädal, enne kui skandaal lahvatas - ettepanekuid seda süsteemi muuta,” sõnas Saar. Ta lisas, et erakond on olnud avalikult kriitiline alati ning poolteist aastat tagasi, kui võeti vastu uus versioon erakondade seadusest, olid sotsid ainsad, kes sellele vastu olid.

„Ja sellele järgnes meie tõstatatud arutelu riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena erakondade rahastamisest, kus osalesid ka Jüri Adams ja Allar Jõks,” rääkis Saar.„Priit Toobal peab oma vastutust ja paturegistrit ise revideerima. Ma ei saa seal kuidagi talle appi minna.”

Hetkel kuum