Laura Mallene • 29. mai 2012 kell 11:26

Toobal tahab osaleda ühistagasiastumises

Priit Toobal ütles talle prokuratuuri esitatud kahtlustust kommenteerides, et astub tagasi. Aga vaid siis, kui sama teevad teised endised erakondade peasekretärid.

“Ehk siis Eesti erakondade usaldusväärsuse drastilise erosiooni peatamiseks olen mina – ja ilmselt Indrek Saar -  valmis võtma poliitilise vastutuse, kui seda teevad ka Kristen Michal ja Ken-Marti Vaher,” lõpetab Keskerakonna peasekretär ja riigikogu liige Priit Toobal oma ettekande. Ettekande, mille ta on pealkirjastanud „Miks Suure-Jaani Vares ohtlikum Vene kotkast?”.

Suure-Jaani Vares tähistab Uno Varest, partei endist liiget, kes ei ole enda sõnul annetanud sularahas 40 000 krooni, nagu kirjas erakonna 2010. aasta neljanda kvartali majandusaruandes. Eelmisel nädalal ütles Vares Äripäevale, et annetusega seoses on teda üle kuulanud kapo.

Vene kotkaks tituleeris Toobal Reformierakonna annetused. Toobal usub, et annetused pärinevad Gazpromilt või Vene suurärimeestelt.

Kust täpsemalt Toobal tagasi astub, ei soostunud ta ütlema. “Kõigepealt ootan ära, kuidas käituvad eelpool nimetatud Kristen Michal ja Ken-Marti Vaher. Minul on kohti, kust tagasi astuda, üsna mitmeid: Keskerakonna peasekretäri koht, siinsamas laua taga olen Keskerakonna juhatuse liige, parlamendisaadik. Olen rahvusringhäälingu nõukogus. Aga ma arvan, et tagasiastumine peab toimuma ühiselt ja kõik neli peasekretäri koos.”

Toobal teatas, et prokuröri esitatud kahtlustus koosnes üle kümnest leheküljest. Toobal selle sisuga päri ei ole. "Kolmest annetajast, kellest prokuratuur räägib, kinnitavad kaks jätkuvalt, et nemad on selle annetuse ise teinud. „Kolmas, Uno Vares, ütleb alles nüüd, mil annetused on registrites olnud üle aasta, ja ta on varasemalt sellega Suure-Jaanis kelkinud, et vaadake, kui kõva mees ma olen, kui palju ma Keskerakonnale raha olen annetanud. See, et ta neid annetusi eitab, on viimase paari kuu uus mõte,” sõnas Toobal kahtlustust kommenteerides.

Hetkel kuum